05.07.2023 | 12:07

Jistota kvality i poprodejní péče

Společnost CIME, s. r. o., dodává na český trh techniku značky Hyundai jako jsou kloubové nakladače, pásová a kolová rypadla, kompaktní rypadla a kloubové dampry. Kdo si tyto stroje pořídí, má jistotu nejen kvality, ale také záručního a pozáručního servisu po celé ČR.

Společnost Hyundai Construction Equipment uváděla na trh od roku 2020 novou techniku řady A jako vylepšení spolehlivých současných řad. Nová série A se proti předchozím typům vyznačuje vyšším výkonem, efektivitou, produktivitou a nižší spotřebou paliva. Letos bude výrobce nahrazovat a doplňovat stávající modely kompaktních rypadel novými typy, které představil v belgické centrále Hyundai pro Evropu.

Kompaktní novinky

U kompaktních rypadel se změní všechny modely, které doteď známe pod názvem Robex, s označením začínajícím písmenem R. Nastupující modely budou značené HX, stejně jako „dospělí“ sourozenci. Nová kompaktní rypadla vyhrála první cenu za design Reddot Winner 2022.

Nejen, že budou nahrazené staré modely novými, ale přibydou i další, které doplní sortiment. Prvními nováčky budou modely HX40A, HX48A Z a HX65A. Všechna kompaktní rypadla jsou v nabídce od 1 do 9 t a splňují nejpřísnější emisní limity STAGE V s úpravou DOC a DPF.

Nová kolová rypadla

Tyto stroje se vyrábějí o hmotnostech 6,5 až 21 t. K dispozici je sedm modelů. Předností je kolový podvozek, díky němuž není problém s přesunem. Uživatel ocení vysokou přepravní rychlost, která dosahuje až 39 km/hod.

Dlouho očekávaným přírůstkem je nový model HW100A (foto). Jeho předností jsou kompaktní rozměry a hmotnost 11 t. Stvořený je pro města, obce a další odvětví. Nový čtyřválcový motor Hyundai D34 (100 k) splňuje emisní normu STAGE V s úpravou DOC/DPF/SCR bez EGR ventilu.

Ve standardní výbavě je dvoudílný výložník, radlice s patkami, řízení přední nápravy... Na přání lze dodat tři režimy řízení kol včetně krabího chodu. To zajišťuje výbornou manévrovatelnost ve stísněných prostorech. Loňskými novinkami jsou kolová rypadla se zádí bez přesahu HW150A CR a HW170A CR.

Další zpestření

Hyundai vyrábí pásová rypadla, kolové nakladače a dva modely kloubových dumperů. Pásová rypadla má o hmotnostech 12,5 až 52 t (14 modelů). Železné pásy mohou být osazené gumovými vložkami pro bezproblémový pohyb na asfaltovém povrchu. Brzy nabídku obohatí dva nové stroje o hmotnostech 80 a 100 t.

Kolové nakladače se vyrábějí o hmotnostech 11,5 až 32 t. Přibyly nové modely v modifikaci HD. Zde lze volit mezi různými typy ramen – standardní, prodloužené, s paralelním zdvihem. Díky rychloupínači je na výběr mnoho adaptérů. Užitečným pomocníkem při různých nakládkách je váha ve standardu s přesností +/- 1 %.

Michal Razima, CIME, s. r. o., foto archiv firmy

(Podrobnosti v Komunální technice 7/2023)