10.10.2013 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jičínský veletrh má v kalendáři stálé místo

Třídenní přehlídka techniky nacházející uplatnění především v provozech správy a údržby komunikací, technických službách a stavebnictví, ale i dalších oborech proběhla tradičně v posledním srpnovém týdnu v areálu jičínské společnosti Kobit. I tentokrát přilákala značný zájem návštěvníků.

Akce známá mezi odbornou veřejností pod názvem Stan se konala letos po sedmnácté a zúčastnily se jí tři desítky vystavujících firem. Jak bývá v Jičíně pravidelně zvykem, nebyla pro ně připravena pouze výstavní plocha. Necelá padesátka souprav se každé dopoledne představila i v pohybu a s odborným komentářem v prostoru před otevřeným stanem, kde to až do pozdních odpoledních hodin žilo. Dění mohli přítomní sledovat také na instalované velkoplošné obrazovce.
Organizátoři po zkušenostech z minulých ročníků komentovaný program poněkud zkrátili a to nebylo vůbec na škodu. Prezentace tak získaly na dynamičnosti s důrazem na představení novinek a inovací či specialit. Více času pak zůstalo na pracovní setkání a odborné diskuse podpořené kvalitním a bohatým občerstvením. „Výstava Stan, dnes Jičínský veletrh, je především o setkávání, v jejichž rámci se mohou potkat výrobci a prodejci techniky se svými zákazníky. Je příjemné, že se zde ukazuje, že i konkurence se může potkávat pod jednou střechou a pracovat na společných projektech,“ řekl generální ředitel pořádající společnosti Kobit Ing. Jaroslav Nožička, který se svým bratrem, jednatelem firmy Ing. Petrem Nožičkou veletrh zahájil. „Tato akce je pro nás srdeční záležitostí a je jenom dobře, že v jejím rámci nepředstavujeme pouze naše produkty. V ročních cyklech se určitě leccos změní a spoluvystavovatelé mají co ukázat a s čím se pochlubit. V rámci programu nejde samozřejmě představit všechny vyráběné stroje, vždyť jen v našem portfoliu je jich více než 150,“ doplnil Petr Nožička.
Stejně jako při minulých ročnících byla prezentovaná technika rozdělena tématicky do skupin. Posupně tak mohli návštěvníci sledovat stroje bitumenového programu vhodné pro opravy komunikací, nástavby i speciály pro čištění a úklid komunikací i údržbu okolní zeleně, soupravy pro zimní údržbu, svoz odpadů, transportní techniku i fekální a mycí nástavby.

Popisek: Premiérově se letošního ročníku Jičínského veletrhu zúčastnil tradiční výrobce nástaveb pro manipulaci s tekutými látkami a hasicích nástaveb, firma SPS Slatiňany

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down