09.09.2020 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jičínský veletrh byl i letos úspěšný

Koncem srpna se v Jičíně v areálu firmy KOBIT uskutečnil již 24. ročník Jičínského veletrhu (dříve STAN) s prezentací komunální, silniční a další speciální techniky. I když byl letošní ročník vzhledem k situaci specifický, nebezpečí koronavirové epidemie jej nakonec výrazně negativně nepoznamenalo. Účast vystavovatelů a především návštěvníků byla stejně jako při uplynulých ročnících hojná a program nabitý.

Třídenní akce, kterou mluveným slovem provázeli herci Lukáš Langmajer a jičínská rodačka Miluše Bittnerová, byla podobně jako v několika posledních ročnících složena ze dvou důležitých částí.

Hlavním programem byl i tentokrát mnoha léty ověřený a oblíbený způsob prezentace techniky, která postupně předjíždí před připravený stan s pohodlně sedícími zájemci a její představení je doplněno odborným výkladem s důrazem na prezentaci novinek a technických zajímavostí. Souprav bývá pravidelně prezentováno více než padesát a jinak tomu nebylo ani tentokrát.

Pro ty, kteří chtějí získat více detailnějších informací o nabízené technice, je určena výstavní plocha se stacionárními expozicemi a stánky jednotlivých vystavujících firem. Těch bylo letos 51, takže zájemci o techniku měli vskutku z čeho vybírat.

Zahájení veletrhu se ujali jednatelé pořádající společnosti KOBIT Petr, Jan a Jaroslav Nožičkovi. Jak zaznělo v úvodních slovech, uspořádat letos tak velkou akci nebylo vůbec jednoduché a organizátoři se dlouho rozhodovali, zda vůbec veletrh uskutečnit. Vzhledem k dlouholeté tradici se ale naštěstí nenechali odradit. „V Jičíně zdaleka nejde pouze o výstavu a prezentaci technických novinek. Jde především o setkávání lidí, kteří zde vytvářejí společně s námi jednu velkou rodinu, jejíž členové si mají co říci. Jsme velice rádi, že i v nelehkých časech si k nám tolik lidí našlo cestu a po celé tři dny tady spoluvytvářejí přátelskou domácí atmosféru a diskutují nejen nad pracovními problémy. Doufám, že se tento duch veletrhu ani v budoucnu nevytratí,“ shrnul ředitel a jednatel společnosti Ing. Petr Nožička.

K vidění toho bylo v Jičíně opravdu hodně, automobilové podvozky, univerzální komunální nosiče, jednoúčelové speciály a pochopitelně celá řada pracovních nástaveb vhodných pro letní i zimní údržbu, vysprávky komunikací, údržbu zeleně a další činnosti patřící mezi povinnosti zaměstnanců technických služeb a správy a údržby silnic.

Více v časopisu Komunální technika 9/2020.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down