Ještě výkonnější a pohodlnější nakladače

Společnost Doosan Infracore Europe představila nové kolové nakladače DL220-7 a DL250-7. Jde přírůstky do modelové řady DL-7, které navazují na sedm větších strojů. Stejně jako jejich sourozenci i tyto modely přicházejí ve zcela odlišném designu a s novými výkonnými motory splňujícími požadavky emisní normy Stage V.

Ředitel společnosti Doosan Infracore Europe Charlie Park řekl: „Zákazníci přijali prvních sedm modelů nové řady nakladačů pozitivně. Typy DL220-7 a DL250-7 přinášejí stejné inovace a zajišťují tak špičkový komfort obsluhy, úsporu paliva, produktivitu a životnost.“

Univerzální nasazení

Nakladače DL220-7 a DL250-7 disponují výkonnou a citlivou hydraulikou a pomocnými připojeními. Jsou standardně vybavené třetím ventilem s možností nastavení průtoku a funkcí aretace, což zajišťuje konstantní průtok pro hydraulicky poháněné příslušenství. U obou modelů je volitelně k dispozici čtvrtý ventil. Obsluha může snadno a pohodlně ovládat hydraulická zařízení pomocí proporcionálního spínače na joysticku.

K dispozici jsou různé varianty pneumatik od předních světových výrobců pro pokrytí široké škály podmínek a aplikací. Kromě toho lze nakladače podle konkrétní aplikace objednat s volitelným protizávažím o hmotnosti 300 kg. K možnostem využití patří například manipulace s různým materiálem, práce v odpadovém hospodářství, stavebnictví, při recyklaci, demolici nebo těžbě nerostných surovin. Doosan také nabízí široký výběr volitelného příslušenství s cílem lépe vyhovět konkrétním aplikacím.

Standardní kapacity lžíce u modelů DL220-7 a DL250-7 jsou 2,3 a 2,5 m3. Z-kinematické zvedací rameno poskytuje vysoké vylamovací síly a zvedací kapacity, zejména u těžkých materiálů, a velký úhel vyklopení pro efektivní vykládání přilnavých materiálů. Pokud se požadují vyšší výšky vyklápění a maximální univerzálnost, jsou oba nakladače k dispozici ve verzi HL s ramenem s vysokým zdvihem a protizávažím o hmotnosti 300 kg.

Produktivita i komfort

Systém LIS (odpružení ramene) poskytuje plynulejší jízdu a vyšší komfort obsluhy, stejně jako produktivitu díky lepší stabilitě při pohybu stroje. Zvedací rameno je odpružené hydropneumatickým akumulátorem připojeným k hydraulickému systému, který působí jako tlumič nárazů. K výhodám patří zkrácení doby cyklu, vyšší výkon a lepší palivová účinnost při nakládce a přepravě materiálu.

Modely DL220-7 a DL250-7 jsou standardně vybavené automatickou čtyřstupňovou převodovkou Powershift a nápravami s diferenciály s omezeným prokluzem (LSD). Mezi volitelné příslušenství se řadí pětistupňová převodovka Powershift s uzamykatelným měničem točivého momentu a nápravy HDL pro vysoké zatížení, které zajišťují lepší trakci s hydraulickou uzávěrkou diferenciálu (DHL), zejména v prostředích s velkou zátěží. Stoprocentní hydraulická uzávěrka diferenciálu se může aktivovat automaticky při plném točivém momentu bez jakéhokoli zásahu obsluhy.

Celé hnací ústrojí doznalo mnohá vylepšení, která umožňují o 11 % vyšší pojezdovou rychlost až do maximálních 40 km/h.

Tříletá záruka standardem

Pohonným agregátem kolových nakladačů DL220-7 a DL250-7 je nový šestiválcový motor Doosan DL06V poskytující výkon 119 kW (162 k), resp. 128 kW (174 k). Motor se vyznačuje až o 5 % vyšší palivovou účinností než u strojů předchozí generace, přičemž poskytuje působivý výkon a točivý moment. Splňuje emisní předpisy Stage V bez nutnosti použití recirkulace výfukových plynů (EGR), a to díky využití, selektivní katalytické redukce (SCR), oxidačního katalyzátoru (DOC) a filtru pevných částic (DPF).

Doosan Smart Guidance System (DSGS) je nová funkce, která analyzuje řidičské návyky a chování konkrétní obsluhy a pomáhá jí dosáhnout co nejúspornějšího provozu. Ukazuje úsporu paliva, účinnost a životnost podle dané kategorie.

Vylepšený hydraulický systém a hlavní součásti zajišťují výrazně lepší odolnost a snazší údržbu. Na nakladače DL220-7 a DL250-7 poskytuje výrobce standardní plnou zárukou tři roky nebo 5000 hodin.

Pohodlná kabina

Kabina poskytuje výrazně vyšší komfort obsluhy, vylepšený systém řízení a pokročilé elektronické ovládání. Díky novému systému Doosan Smart Key na ovládacím panelu může obsluha spustit stroj pomocí bezklíčového zařízení, což pomáhá předcházet odcizení. Tento systém umožňuje dálkové ovládání dveří, jejich otevírání, uzamykání a odemykání, vyhledávání stroje a další funkce. Ovládací panel také obsahuje dvě zásuvky USB.

Sedačka Grammer Actimo XXL má plně regulovatelné nastavení vodorovného a svislého odpružení, pneumatickou bederní funkci a vyhřívání v základní výbavě. Tříbodový bezpečnostní pás disponuje výstražnými ikonami na monitoru dotykové obrazovky Doosan Smart Touch a na přístrojové desce s novým vylepšeným uspořádáním a antireflexním sklem.

Lepší výhled, víc prostoru

Kabina vyniká výrazně lepším výhledem s minimem slepých míst a o 14 % větší plochou prosklených oken ve srovnání s předchozími modely DL-5. Pro zvýšení bezpečnosti lze u nakladačů DL220-7/DL250-7 elektricky nastavit zpětná zrcátka. Uvnitř se nacházejí výkonná LED pracovní světla (standardně dvě vpředu i vzadu, s možností čtyř nebo šesti světel na obou stranách). Pro zajištění vyšší bezpečnosti chodců mají LED světla na zadní kapotě funkci automatického stroboskopu, který signalizuje, když kolový nakladač couvá. Volitelně je k dispozici také vzduchový kompresor umístěný v kabině. Jedná se o výkonný nástroj, který lze použít ke snadnému čištění interiéru a ulehčuje každodenní údržbu stroje.

Celkově přepracovaný interiér kabiny nabízí mnohem prostornější, tišší a pohodlnější prostředí, což zvyšuje bezpečnost a produktivitu a pomáhá obsluze lépe se při práci koncentrovat. Operátor má také více místa pro nohy, větší úložný prostor, místo pro umístění chladicího boxu a vylepšený klimatizační systém s optimalizovanou cirkulací vzduchu.

Plynulé a přesné ovládání

Nový elektronický a ergonomický joystick (EMCV), plně integrovaný do loketní opěrky, je dalším standardním prvkem v kabině, který obsluze umožňuje plynuleji a přesně ovládat zvedací rameno a příslušenství. Funkce dostupné díky EMCV zahrnují automatický návrat ramene a příslušenství do pracovní polohy, vyrovnání lžíce a prevenci nárazů ve prospěch vyššího komfortu obsluhy.

Citlivost je navržená tak, aby poskytovala obsluze přesnější ovládání s kratším zdvihem joysticku. Ovládání lze nastavit a změnit podle preferencí obsluhy v menu nového dotykového osmipalcového monitoru Doosan Smart Touch. Je uživatelsky přívětivý a snadno čitelný za všech podmínek a poskytuje všechna důležitá nastavení a informace. Nové ovládání pomáhá snižovat únavu operátora. K dispozici jsou údaje ze zadní kamery, ovládání HVAC (topení, ventilace, klimatizace), rádio a Bluetooth (streamování hudby, handsfree) a nápověda.

Originální systém v základu

V kolových nakladačích DL220-7 a DL250-7 je už z výroby nainstalovaný nejnovější bezdrátový systém pro sledování vozového parku DoosanCONNECT TMS2.0. Tento nástroj je určený speciálně pro řadu techniky Doosan a poskytuje komplexní informace o výkonu stroje v duálním režimu (satelit, mobilní síť).

DoosanCONNECT nabízí webové řešení pro správu vozového parku a majetku, které je velmi užitečné pro řízení výkonu, zabezpečení strojů a podporu preventivní údržby.*

Zdroj: Doosan Infracore Europe

(Podrobnosti v Komunální technice 7/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down