12.01.2021 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

JCB LOADALL s novou emisní normou Stage V

Pro rok 2021 se největší výrobce manipulátorů do zemědělství, společnost JCB, chystá nabídnout svým zákazníkům zase o něco více, navíc s novou emisní normou Stage V.

Teleskopické manipulátory JCB LOADALL nyní přicházejí s novou emisní normou motoru Stage V. Tak, jak už to u společnosti JCB bývá zvykem, nepřichází pouze s novou technologií ošetření výfukových plynů, ale přichází s kompletní optimalizací napříč modelovou řadou teleskopických manipulátorů.

 

S vlastními motory

Společnost JCB si vyrábí vlastní motory pro teleskopické manipulátory již od roku 2012. Všechny tyto motory splňují veškeré technické a legislativní náležitosti pro těžké využití v zemědělském provozu. Od 1. 1. 2021 budou všechny motory JCB EcoMax splňovat nejnovější emisní normu Stage V. Aby se docílilo plnění této nejnovější normy, bude k systému SCR (selektivní katalytická reakce), který je už používán na manipulátorech od roku 2015, navíc včleněn DPF filtr (filtr pevných částic). Pod kapotou manipulátoru budou s motorem oba dva systémy SCR a DPF tvořit jeden kompaktní celek (pod označením SCRF), aniž by se musela kapota nějak upravovat nebo zvětšovat. Tím bude zachována bezkonkurenční viditelnost z kabiny na pravou stranu manipulátoru LOADALL, kde je uložen motor.

Na rozdíl od předchozích let, kdy byly standardně montovány do manipulátorů dva typy motorů (JCB EcoMax 444 a JCB EcoMax 448), teď bude k dispozici pouze motor jeden, a to JCB EcoMax 448 se zdvihovým objemem 4,8 l. Tento motor bude naladěn na tři typy výkonu: 81 kW (109 koní), 97 kW (130 koní) a 112 kW (150 koní), dle výbavového stupně. Velmi podstatná informace je, že společnost JCB nesází na downsizing (zmenšování objemu motoru), vědoma si toho, že velký zdvihový objem a s tím spojený točivý moment i při nízkých otáčkách je u manipulátorů nenahraditelný.*

Více v časopisu Komunální technika 1/2021.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down