16.07.2019 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jarní kongres se letos vrátil do Valeče

V areálu hotelu Zámek Valeč se konal tradiční jarní kongres Sdružení komunálních služeb. Do Valeče se tato akce, která proběhla již po padesáté šesté, vrátila po třech letech.

Jarní kongres se uskutečnil v oblíbené a osvědčené destinaci pod záštitou hejtmana kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka a podpory generálního sponzora, firmy I-Tec Czech Ostrava, hlavního sponzora, společnosti HAITECO CZ z Ústí nad Orlicí i třetího ze sponzorů, firmy Contenur ze Senice na Hané.

Tradiční setkání spolku odstartovalo již ve středu v odpoledních hodinách připraveným workshopem zaměřeným tentokrát na téma elektronického podávání soutěžních nabídek. Připravená odborná přednáška přešla v obšírnou diskusi na dané téma, ale pouze u řešení této problematiky nezůstalo. Námětů k diskusi se v komunální sféře objevuje dost, ať již jde o řešení svozu a dalšího zpracování a využití odpadů, nebo o hledání optimálního řešení údržby veřejné zeleně v souvislosti se suchými roky. Novým evergreenem je potom volba efektivní, ekologické a přitom ekonomické technologie likvidace plevelů na chodnících a veřejných prostranstvích, jelikož zákaz dosud používaných chemických prostředků sice ještě nevešel v platnost, ale možná již klepe na dveře a je třeba se na tuto alternativu náležitě připravit.

 

Dopoledne plné ocenění

Čtvrteční jednací den otevřel předseda Sdružení komunálních služeb (SKS) Bohumil Rataj a přítomné pozdravili i pozvaní hosté - radní kraje Vysočina Ing. Bc. Martin Hyský, starostka Valeče Bc. Romana Nováková, starostka nedalekých Hrotovic Mgr. Hana Škodová, prezident partnerské slovenské organizace ZOVP (Združenie organizácií verejných prác) Mgr. Peter Kuba a předseda Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení (SRVO)  Ing. Jiří Skála.

Hlavním dopoledním programem bylo jednání valné hromady SKS, které začalo oceněním Technických služeb Tábor. Tato členská organizace získala v loňském roce Národní cenu České republiky za společenskou odpovědnost v kategorii malých s středních organizací II. stupně.

Za dlouholetou práci v SKS převzal ocenění dnes již bývalý člen Jiří Maršík z Technických služeb Náchod. Předseda spolku Bohumil Rataj byl oceněn za dlouholetý rozvoj a aktivní vedení SKS.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down