02.05.2013 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jarní dny s průřezem sortimentu

V polovině března uspořádala ve svém areálu v Jindřichově Hradci společnost SOME již po patnácté tradiční Jarní výstavní dny. Během čtyř dnů si zde mohli návštěvníci prohlédnout průřez nabízeným sortimentem ať již zemědělské, komunální nebo lesní techniky. Oproti minulým ročníkům organizátorům letos počasí poměrně přálo, jednotlivé stroje nepokrývala tak jako v minulosti sněhová pokrývka, a tak bylo v areálu po celé čtyři dny poměrně živo.

Traktory byly zastoupeny modely značek Same (nový model Virtus výkonové kategorie 100 koní se čtyřválcovým motorem Deutz a elektronicky řízeným vstřikováním Common Rail), Lamborghini nebo BCS (Vivid, Volcan, Valiant, Invictus) včetně jednoosých nosičů řady 700 a s širokým výběrem potřebných nástaveb. Pro komunální sektor jsou určeny například nabízené produkty společnosti Agrometall, čelní nakladače Sigma 4, štěpkovače a drtiče Pezzolato nebo Peruzzo (tato značka slaví úspěchy i se svými mulčovači a drtiči se sběrným košem). Po dlouhá léta patří do nabídky společnosti Some také příkopová ramena Orsi, Agrimaster i Bomford. Samosběrné zametací vozy zastupují značky Mathieu, Ravo i univerzální kloubový nosič Nilfisk City Ranger (donedávna známější pod názvem JUNGOJET) se zametací nástavbou. Nabídku techniky vhodné pro údržbu zeleně doplnily sekačky s nulovým poloměrem otáčení Hustler.

Pro malé i velké zpracovatele bioodpadu

Řadu známých a hojně užívaných bubnových štěpkovačů Pezzolato doplňuje model PTH 300. Dosud si mohli uživatelé vybírat pouze ze štěpkovačů, které zvládly buď zpracování hmoty do průměru 25 cm, nebo z těch výkonnějších umožňujících zpracování průměrů 50 cm i více. Bubnový štěpkovač Pezzolato PTH 300 není vhodný k zařazení do kompostovací linky, ale velmi dobrou práci odvádí při přípravě energetické štěpky. Stroj v agregaci s traktorem o minimálním výkonu motoru 70 koní (je možná i verze s vlastním dieselovým agregátem) má vkládací otvor 300 x 480 mm a průměr bubnu 520 mm. Dvěma noži zvládá zpracování dřevní hmoty o průměru 30 cm. Do základní výbavy štěpkovače patří bezpečnostní elektronická pojistka proti přetížení NO STRESS blokující v případě přetížení přísun dalšího materiálu. Velikost štěpky je možné volit měnitelným kalibračním sítem. Teoretický hodinový výkon se v závislosti na druhu zpracovávaného materiálu pohybuje mezi 15 a 20 m3.
V loňském roce rozšířila společnost SOME svoji nabídku štěpkovačů také o produkty italské značky Peruzzo, známého výrobce techniky na údržbu a úpravy zeleně. V případě štěpkovačů jde o cenově dostupnější stroje méně náročné na obsluhu, ovšem s nižším výkonem. Konstrukčně nejsou tyto stroje vhodné pro každodenní nasazení po celou pracovní směnu, nicméně v obcích a městských kompostárnách mohou být velmi dobrými pomocníky. Mohou být agregovány s malotraktory (BCS Vivid). Vystavený stroj Peruzzo TC 15 je schopen zpracovat dřevní hmotu až do průměru 15 cm.
Do kategorie poloprofesionálních strojů určených především pro provozy zahradnictví patří kombinované drtiče a štěpkovače Peruzzo řady T 1, 2 a 3. Jsou vybaveny dvěma násypkami. V jedné z nich pracuje rotor s kladivy, druhá je osazena řezacím ústrojím. Kombinované stroje s různými variantami pohonu (vlastní benzínový motor nebo elektromotor, případně vývodový hřídel) a podvozku zpracují materiál o průměru 5 až 9 cm.
Ne všem uživatelům vyhovuje štěpka, někteří jsou zařízeni na tepelné využití většího materiálu. Pro takové je určen dělič dřevního odpadu Bobr T 75 Transport, který vyrábí Agroservis Pavel Šálek. Je vhodný pro zpracování dřevní hmoty po těžbě dřeva a prořezávce, údržbě parků, zahrad a povodí řek a zpracování dalších zbytků čistého dřeva bez kovových a dalších příměsí. Dělič pracuje v tříbodovém závěsu malotraktoru a je poháněn vývodovým hřídelem. Minimální výkon motoru by měl být 11 koní. Pracovním orgánem děliče jsou dva třínožové bubny s otáčkami 100 ot/min. Posun materiálu je zajištěn vtahovacím efektem kinematiky nožů. Maximální průměr zpracovávané hmoty je 75 mm při výsledné frakci zpracovávaného materiálu 60 až 100 mm. Za děličem vybaveným dopravníkem může být připojen sklápěcí návěs. Vzniká tak kompletní linka na zpracování i dopravu dřevního odpadu. 

Popisky: Nabídku společnosti Some rozšířily v loňském roce sekačky s nulovým poloměrem otáčení Hustler

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down