17.04.2018 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jarní dny otevřených dveří odstartovaly oslavy

Do svého areálu v Heřmanově Městě pozvala v polovině března tak jako každý rok zájemce o komunální a zemědělskou techniku společnost Agrometall. Tentokrát mělo setkání uživatelů řady produktů, které pořádající firma vyrábí či nabízí, slavnostnější ráz než obvykle. Společnost Agrometall letos totiž slaví již 25 let od svého založení.

Uvedené jubileum je jistě velice dobrým důvodem k alespoň krátkému ohlédnutí do minulosti, bilancování i zapřemýšlení o dalších plánech do budoucna.

„Když jsme v roce 1993 začínali, zaměstnávala firma deset lidí. Zpočátku jsme se zabývali pouze zakázkovou výrobou a dovozem opotřebených zemědělských strojů, přičemž výroba probíhala pouze v jedné hale. Další prostory v areálu jsme postupně kupovali, renovovali a dostavovali, a tím rozšiřovali i naše pole působnosti.

Nyní zaměstnáváme přes 80 lidí, z nichž více než 30 pracuje ve výrobě, další pracovníci se věnují technickému zabezpečení a zajištění obchodu s komunální, zemědělskou a zahradní technikou,“ popisuje jednatel a výrobní a personální ředitel společnosti Agrometall Petr Bohuněk.

Ke komplexnímu vyráběnému sortimentu

„Výrobě jednodušší komunální techniky jsme se věnovali prakticky od začátku a produkovali například jednoduché zametače pro německého obchodního partnera. Ovšem za opravdu významný mezník ve výrobě komunální techniky se dá označit až rok 2000, kdy jsme se této činnosti začali věnovat naplno. Nyní vyrábíme a servisujeme prakticky kompletní sortiment nástaveb zahrnující agregáty pro zimní i letní údržbu komunikací a veřejných prostranství v podobě zametačů, sněhových radlic a fréz i sypačů. Vše v řadě technických variant pro různé typy nosičů a ve volitelných pracovních záběrech. Důležité je, že od počátku jde o výrobky vlastní konstrukce, jejichž technická řešení vznikají u nás a často reagují přímo na požadavky a poznatky uživatelů z praxe. Velice rozmanitý sortiment klade ovšem zvýšené nároky na zajištění plynulé výroby. Platí to obzvlášť v poslední době, kdy je na trhu práce o kvalitní kvalifikované pracovní síly poměrně velká nouze,“ říká Petr Bohuněk.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down