11.04.2013 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Japonský bojovník, precizní zahradník

Zahradními traktory jsou v České republice pojmenovány stroje, které pouze sečou trávu do sběracího koše bez jiného pracovního využití a většinou je takto označují sami prodejci nejen hobby strojů.

Zahradní traktor Shibaura SX24 bourá tento zažitý pojem a při využití výhod malotraktorů ukazuje, jak má moderní zahradní traktor vypadat.

Krasavec už na první pohled

S popisem samotného stroje začneme trochu netradičně, jeho vzhledem. U zahradních traktorů platí více než u jiných malotraktorů, že prvotní dojem ze samotného vzhledu hraje významnou úlohu při samotném výběru stroje.
Konstruktéři zahradního traktoru Shibaura SX24 věnovali dostatek času tomuto úkolu a výsledek je patrný jak ze samotných reakcí zákazníků, tak i na prodejnosti tohoto modelu. Hlavními rozdíly mezi malotraktorem a zahradním traktorem jsou menší světlost, stroj je kratší s nižším těžištěm, menší poloměr otáčení kvalitní travní pneumatiky a hlavně nižší celková hmotnost.

Užitek je požitek

S kterým zahradním traktorem dnes můžete vyjet na pozemní komunikace, aniž byste se museli strachovat o svůj řidičský průkaz? Shibaura SX24 tuto dnes již hodně důležitou podmínku splňuje, stroj je plně homologován a při jeho provozování stačí řidičský průkaz skupiny B.
Stejně důležitým porovnávacím parametrem je možnost připojení široké škály příslušenství. Tři hydraulické okruhy, standardní zadní závěs kategorie I, zadní vývodový hřídel anebo čelní hydrozávěs je jen skromný výčet toho nejdůležitějšího. Připojit automobilový přívěs, anebo si přivézt 1,5 t palivového dřeva z lesa, posekat zahradu– i tak vypadá jeden pracovní den s tímto pomocníkem.

Rychlý převlékač kabátů

Hlavní požadavek je maximální, tedy nejlépe celoroční využití stroje. I tohle se strojem Shibaura SX24 není problém. Nízká hmotnost traktoru, pouhých 696 kg, nezpůsobuje vyjeté koleje při sekání parků a zahrad, ale je i velkou předností při zimním úklidu chodníků, kde se hodně podceňuje hmotnost stroje a rozlámaná dlažba nebo vymačkané koleje jsou významné škody, které se často řeší i na nově vybudovaných chodnících.
Komfortní kabinu s topením, ergonomicky umístěné ovládací prvky a dostatek prostoru ocení i ten nejnáročnější uživatel.

Dostupnost servisu s aktivním přístupem

V oblasti Pardubického a Královéhradeckého kraje spolupracuje s firmou Ittec společnost AgroKonzulta Žamberk s. r.o. Přestože je zaměřena převážně na sektor zemědělství, nabízí i produkty pro komunální a lesnickou sféru. Jedná se samozřejmě o stroje Shibaura. Dále je dovozcem mulčovačů Müthing, štěpkovačů Junkkari a dalších strojů pro komunální a zemědělské účely.
AgroKonzulta v roce 2012 otevřela novou halu pro své servisní středisko v Žamberku, která je velmi moderně vybavena. Zde se provádějí závažnější opravy, předprodejní servis apod. Převážná část servisu a údržby se však odehrává přímo u zákazníků. Pro tyto účely je firma vybavena servisními vozidly a vyškolenými servisními techniky. Kvalita strojů, servisu a individuální přístup jsou hlavní přednosti AgroKonzulty.

Osmnáct koní proti 2,2 m džungle

Nejčastější agregace traktorů Shibaura prodávaných spoležností AgroKonzulta je se štěpkovačem Junkkari HJ4, který si poradí s hmotou o průměru až 10cm.
Další častá agregace je s mulčovači Müthing, které jsou určeny pro údržbu náročných terénů (foto). Nejprodávanější z modelů je vzadu nesený mulčovač MUC o záběru 160 cm. Příkladem může být i použitá kombinace čelního mulčovače o záběru 120 cm a vzadu typ MUC/S 100, který je posazen do strany a navíc dokáže zmulčovat i příkopy a břehy. Na rovném prostranství se takto dosahuje úctyhodného záběru 2,2 m a to vše při agregaci s traktorem Shibaura ST318 o výkonu 18 k!
Novinkou v sortimentu jsou kontejnerové nosiče a kontejnery určené i pro malotraktory Shibaura. Tým pracovníků AgroKonzulty věří, že počet spokojených zákazníků bude přibývat a pracovníci AgroKonzulty budou dále plnit jejich požadavky a přání při vybavení další technikou.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down