Jaký byl veletrh STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO 2024?

Jubilejní 25. ročník akce zaměřené na široké spektrum oborů spojených se střechami, řemeslem a moderními systémy pro úspory energií se uskutečnil 15.-17. února 2024 a oslavil čtvrtstoletí své existence.

Rozsahem výstavní plochy byl veletrh největším ve své historii. Prezentovalo se zde doposud nejvíc zahraničních vystavovatelů a rekord padl i v počtu přihlášených produktových novinek v soutěži o nejlepší exponáty.

Komplexní řešení

Akce přivítala v prostorách pražského letňanského výstaviště na 23 000 návštěvníků z celé republiky i zahraničí. Produktové novinky evropských a světových značek představilo na 170 výrobců a dodavatelů z osmi zemí, a to v oblasti střešních materiálů, nářadí a systémů pro úspory energií.

Na souběžných veletrzích For Pasiv a For Wood, které se věnují oboru dřevostaveb, nízkoenergetických a pasivních domů, se prezentovalo dalších 160 firem. Soubor veletrhů tak nabídl komplexní řešení napříč celým oborem střech a úsporného bydlení.

Soutěž Zlatá taška

Do 22. ročníku soutěže o nejlepší exponáty veletrhu Zlatá taška 2024 bylo přihlášeno 20 produktů, což je nejvíc v historii soutěže. Odborná porota soutěže udělila dvě ocenění Zlatá taška a čtyři čestná uznání v této soutěži, které přesvědčily svou inovativností a přínosem pro obor.

Kromě jiných exponátů porota ocenila revoluční řešení odvětrání se změnou designu větrací tašky, které ovšem plně zachovává větrací funkci. Cenu udělila také inovativnímu řešení v podobě ultralehkého a ohebného solárního panelu, který lze nalepit i na málo únosné konstrukce (balkony, cestovní karavany) nebo ploché střechy. Tenký panel je o 70 % lehčí než klasický modul.

Výročí s novým portálem

Zbrusu nový portál Naše střecha byl připravený jako dárek pro všechny k letošnímu 25. jubileu veletrhu. Je zde široká škála informací o všem, co je spojené se střechou, stavěním nebo úsporami energie. Pro lepší vysvětlení a pochopení nechybí mnoho obrázků a videí s návody.

Naši střechu vytváří skupina nadšenců zapálených pro věc. Informační portál je přehledný a jednoduše každého dovede ke hledané problematice. Je primárně určený koncovým zákazníkům, pro které je porozumění problematice střech a plášťů budov nejsložitější – je ale otevřený všem, které problematika střech zajímá. Cílem je vytvořit platformu otevřenou celé komunitě kolem střech, aby se zde setkávala a předávala si zkušenosti.

Závěrečnou zprávu z veletrhu STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO 2024 najdete zde ZDE. Příští ročník veletrhu STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO se uskuteční 6.–8. února 2025.

Další podrobnosti na: www.strechy-praha.cz

Ilustrační foto archiv/Střechy Praha

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down