22.03.2018 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jak vybrat drtič nebo štěpkovač

Příprava pozemku před zahájením stavebních prací vyžaduje především správně zvolené zařízení pro účinné zpracování dřevěného odpadu. Ve většině případů mají investoři pro vyklizení plochy šibeniční časový limit. Výběr správného vybavení je proto zásadní.

Ucelenou řadou pomocníků pro terénní úpravy, od malých štěpkovačů až po velkoobjemové horizontální a vertikální drtiče, disponuje firma Vermeer. Každý ze strojů má své specifické výhody, ale i omezení, a to podle druhu práce.

Dvě základní kritéria

Při výběru zařízení pro úklid terénu jsou často rozhodující dvě základní kritéria: mobilita a produktivita (první z nich obvykle ovlivňuje to druhé). Dalším klíčovým aspektem je velikost prostoru, který je nutné vyčistit od porostu.

Tradičními pomocníky při péči o stromy jsou štěpkovače. Nyní si lze pořídit také větší modely vhodné právě na „očistu“ pozemku a přípravu stavebních parcel. Uveďme příklad: má-li se upravit terén o rozloze menší než 0,5 hektaru, je možné sáhnout po taženém nebo samojízdném stroji. Větší štěpkovače jsou vhodné pro zpracování materiálu o průměru do 53 cm.

V případě terénů o rozloze větší než dva hektary bude ideální volbou horizontální nebo vertikální drtiče, jelikož rychleji zpracují větší množství materiálu. Pokud bude nutné na jednom místě zpracovat více druhů odpadu, což bývá obvyklé právě u přípravy staveniště, bude správnou volbou stroj s vlastním pohonem.

Jakmile si zákazník rozmyslí, která kritéria mají přednost, stane se rozhodování mezi štěpkovačem nebo drtičem mnohem jednodušším.

(Podrobnosti v Komunální technice 3/2018)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down