20.04.2010 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jak uklízí Barcelona

Správný lesk hlavnímu městu španělské provincie Katalánsko – Barceloně – dodává zejména technika značky AUSA. Podnik vyrábí stroje pro úklid a čistění měst a ve své branži patří stejně jako místní fotbalový celek FCB zvaný „Barca“ ke špičce. To byl spolu s jistou dávkou patriotismu důvod, proč se barcelonská společnost CESPA rozhodla zaměřit na komunální stroje uvedené značky.

CESPA, coby podnik technických služeb a odpadového hospodářství, není ve svém oboru žádným nováčkem. Sídlí v Barceloně a působí v dalších městech Španělska, Portugalska a Andorry. Za čtyřicet let existence si CESPA vybudovala v komunálním sektoru velmi silnou pozici.

 

V současné době je možné v ulicích bezmála dvoumilionové Barcelony potkat 13 vozidel na elektrický pohon Modec, 15 multifunkčních nosičů M 300 H 4 x 4 a devět zametačů: šest řady B 300 H a tři Egholm 2200.

 

„Při výběru strojů pro úklid města klademe důraz hlavně na vysokou kvalitu a trvanlivost techniky,“ vysvětluje Antonio Jiménez, vedoucí dílen a provozu strojů u společnosti CESPA. Velmi důležitým momentem při výběru strojů a jejich přizpůsobování požadavkům města je dobrá komunikace mezi společnostmi CESPA a AUSA. K tomu Jiménez dodává: „Díky této spolupráci jsme mohli vyvinout konkrétní technická řešení, která byla speciálně koncipována pro úklid a čistění Barcelony. Tím jsme docílili maximální výkon, kvalitu a efektivitu zakoupených strojů.“ Barcelona je dalším příkladem úzké spolupráce mezi oběma podniky, která již funguje například v Madridu či Ibize, kde CESPA očistu rovněž svěřila strojům AUSA.

 

Pro úklid a čistění ulic Barcelony potřebuje CESPA stroje, vyznačující se nejen vysokou výkonností a trvanlivostí, ale které musí být současně všestranné, spolehlivé a šetrné k životnímu prostředí. Navíc je možné techniku AUSA vybavit různými nástavbami pro rozličné typy nasazení. „Důležitou roli hraje šetrnost techniky vůči životnému prostředí, tedy například velmi nízký podíl oxidu uhličitého a prachových částic ve smyslu směrnice Euro V, tak i podstatně menší zatížení hlukem,“ dodává Antonio Jiménez.

 

Společnost AUSA byla založena v roce 1956 a zabývá se konstrukcí a výrobou kompaktních užitkových vozidel, určených především pro technické služby měst a obcí, průmysl, stavebnictví, zemědělství a hornictví. Administrativa a výrobní prostory na rozloze 64 000 m2 se nacházejí v městě Manresa asi šedesát kilometrů severně od Barcelony.

Společnost má pobočky v Madridu, ve Francii, Velké Británii, Německu, USA a v Číně. Více než 60 % produkce prodává AUSA do více než 70 zemí celého světa, kde má 225 prodejců.

 

Celý článek je uveřejněn v čísle 5/10 časopisu Komunální technika.

Autor: (frk)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down