23.10.2017 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jak si dnes nosiče efektivně poradí s náledím i plevelem

Na trhu se objevují stále více modely univerzálních nosičů různých značek oblíbené díky svým širokým možnostem využití. Mezi tyto nosiče lze dnes zařadit nosiče automobilové, kloubové i traktorové.

A právě proto, aby tyto nosiče měly co nejširší využití, přicházejí výrobci nástaveb stále s novinkami. Společnost HS+ vybírá ze svého širokého portfolia nástaveb dvě zajímavá zařízení, o která začíná být zájem i na českém trhu. Jde o postřikovače solanky od firmy FIEDLER Maschinenbau und Technikvertrieb GmbH a zářiče na ekologickou likvidaci plevele pomocí infračerveného záření od firmy ADLER Arbeitsmaschinen GmbH & Co. KG.

 

Postřikovač pro nosiče i traktory

 

Postřikovač solanky přináší v boji s náledím velmi značnou úsporu nákladů až 75 % a současně omezuje prašnost, čímž značně redukuje zatížení životního prostředí. Díky těmto úsporám se při dnešních cenách posypové soli náklady na pořízení postřikovací nástavby vrátí během několika měsíců. Navíc tento postřikovač slouží i k preventivnímu postřiku, čímž se šetří další náklady a zvyšuje bezpečnost na komunikacích.

Postřikovač solanky je k dispozici pro různé univerzální automobilové a kloubové nosiče. Pro letošní sezónu je v nabídce již také varianta pro kompaktní traktory. Tyto možné agregace nám napovídají, kde postřikovač využijeme. Jsou to především chodníky, pěší zóny, parkoviště, cyklostezky firemní areály a různé další komunikace.

Zařízení je ovládáno z panelu v kabině nosiče. Zde můžeme standardně nastavovat dávku postřiku v rozsahu 10 až 50 ml/m2. Ovládání je plně závislé na pojezdové rychlosti nosiče, takže dávka na plochu je stále stejná. K dispozici jsou také dvoje trysky. Jedny pro standardní pojezdovou rychlost do zhruba 15 km/h a druhé pro rychlý zásah, když se začíná tvořit náledí nebo ledovka. Tyto trysky umožňují aplikaci při rychlosti 15–30 km/h.*

Více v časopisu Komunální technika 10/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down