01.11.2017 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jak na údržbu zeleně? Mulčovače SEPPI M usnadní práci

Údržba velkých ploch zeleně je pracná a zabere čas. Mulčování trávy je skvělou variantou už jen proto, že tráva se několikrát přesekne a propadne přes rotující nůž sekačky, není tedy nutné neustále vysypávat posečenou trávu ze zásobníku. Nadrcená tráva na ploše zůstane a funguje jako hnojivo a výživa pro trávník. Vzhledem k časové úspoře a hezkému vzhledu trávníku se hodí jak pro majitele zahrad, tak pro pracovníky komunálních služeb.

Mulčovač se vyplatí každému, kdo si chce usnadnit údržbu pozemků. Dělí se na dva typy, na mulčovače cepovací a mulčovače s rotačním nožem. Rotační mulčovač se používá častěji v případě, že trávu posléze nechcete sbírat pro dobytek. S těmito stroji stačí plochy posekat pouze několikrát ročně, poradí si i s vyšším travnatým porostem.  Nadrcená tráva, která na ploše zůstane zetleje a promění se v hnojivo.  Travnatá plocha je následkem toho vyživená a vypadá udržovaně.

Pro udržování ploch, na kterých je porost vyšší než metr, případně není jen travnatý, ale obsahuje i drobné keře či dřeviny, se vyplatí cepovací mulčovač, který trávu rozdrtí na malé kousky, které následně zetlejí. Slouží také k vysekávání příkopů podél cest.

Spolehlivá značka SEPPI M

Značka SEPPI M přináší řešení pro různé typy mulčování od sadů, vinic a zahrad až po komunální a univerzální mulčování. Mulčovače se připojují za traktor a výrazně usnadňují práci.

Vybrat si můžete z více typů, třeba z nejběžnějších středních mulčovačů, jejichž výkon se pohybuje od 20 až po 120 k, mezi kterými najdete například novinku S5 cabrio, se kterou můžete provozovat rotor v obou směrech  a zvýšit tak rozsah materiálů, které stroj mulčuje – například živé ploty a keře. Je ideální pro údržbu a odstranění zeleně kolem silnic, čištění zemědělských pozemků a polí a podobně. Mulčuje trávu do průměru 5 cm!

Pro údržbu svahů a příkopů kolem cest

Pokud se kolem cest a silnic vyskytují svahy a příkopy, vyplatí se pořídit si mulčovač, který má boční posun a náklon a poradí si i v hůře přístupných místech. Svahové mulčovače SEPPI M využijete v příkopech kolem cest, na svazích, na březích řek, ve strmých sadech i vinicích.

Všestranným pomocníkem je například typ SMWA avs, se kterým si můžete nastavit mulčovaní pod úhlem od + 90° až do – 50°. Tento mulčovač dosáhne až do 355 cm napravo od středu traktoru. Pokud potřebujete větší dosah, již se vyplatí výložníkový mulčovač s robustním ramenem, díky kterému dosáhne až 7,5 metru.

Proč SEPPI M?

Tradiční italská značka SEPPI M se na mulčovače specializuje už od 70. let a díky dlouholetým zkušenostem jsou její produkty zárukou kvality, ale také pohodlné práce, co nejvíce přizpůsobené uživateli. S výběrem vhodného mulčovače pro vaše účely si můžete nechat poradit.

*

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down