Italské svahové mulčery Ecotech: v obtížných podmínkách jako doma

Zabýváte-li se údržbou zeleně ve svažitém terénu, sečete přerostlou trávu nebo odstraňujete náletové dřeviny, mohou pro vás být správnou volbou mulčovací sekačky Ecotech. Velmi stabilní a výkonné stroje s několika patenty si snadno poradí všude tam, kde ostatní technika končí. Podívejme se na ně podrobněji.

„Lídrem na trhu specializovaných mulčovacích sekaček, které se jen tak před něčím nezastaví, je rodinný italský výrobce Ecotech Italia s. r. l.,“ upřesňuje Aleš Chrobok ze společnosti ama Czech s. r. o., autorizovaného distributora těchto produktů v České republice a na Slovensku.

Dvě modelové řady

Svahové mulčery Ecotech se vyrábějí ve dvou modelových řadách. Zástupcem první s označením 60 je menší stroj určený především pro sečení vysoké trávy, ve které se mohou vyskytovat čerstvé nálety dřevin. Jedná se o lehké, kompaktní, ale velmi výkonné mulčovače, které ocení jak majitelé svažitých pozemků, tak obce či různé sportovní, zámecké, rekreační a podobné areály.

Stroje z řady 110 nebo 135 jsou výkonní pracanti v kategorii mulčovacích sekaček. Silné motory spojené s hydraulickými agregáty pohonu a speciálními žacími ústrojími si hravě poradí i s většími nálety.

Do strmých svahů

Všechny ručně vedené mulčery Ecotech s označením SWING jsou vybavené patentovaným držákem motoru, který je možné naklánět na obě strany v rozsahu od -45 až do + 45 stupňů. Díky tomu pohonný agregát stále zůstává v horizontální poloze, kdy dochází k jeho správnému mazání.

Dobrou stabilitu potom zajišťuje pár speciálních kovových kol s hroty, která je možná roztáhnout do větší šířky. Díky těmto i dalším speciálním prvkům je technika od Ecotechu bez problému schopná pracovat i ve svazích okolo 45 stupňů.

Náhrada za křovinořezy

„Je až neuvěřitelné, jak snadná je ovladatelnost těchto robustních a těžkých strojů, které zastanou práci celé skupiny sekáčů s křovinořezy. Mulčovací sekačky Ecotech jsou vhodné pro práci v těžším terénu, vysekávání příkopů a všeobecně na nepravidelnou údržbu zeleně. Určitě je velmi ocení pracovníci technických služeb, subjekty působící v lesním hospodářství, ale také například firmy, které se zabývají službami týkajícími se vyžínání uvedených ploch,“ dodává Aleš Chrobok.

Žací jednotky na výběr

Pro každý terén se hodí jiný typ sečení. Pro sekání vysoké trávy nebo pravidelnou údržbu příkopů je vhodné cepové žací ustrojí, kterým jsou vybavené modely HSR. V oblastech s vysokou trávou dobře obstojí mulčovací jednotka s označením HMC, která je více krytá. Do nejobtížnějšího terénu je potom určené žací ústrojí HRT, které si dobře poradí i s náletovými dřevinami a obstojí v náročném prostředí obecně. Volba sekací jednotky je tak velmi důležitá s ohledem na konkrétní podmínky nasazení stroje.

***

„Společnost ama Czech jako distributor mulčovací techniky Ecotech disponuje předváděcími modely TRT 60 SWING ze základní řady a HRT 110 SWING jako zástupce velkých mulčovačů. Stroje tak můžeme zájemcům po předchozí dohodě předvést při práci v jejich prostředí,“ uzavírá Aleš Chrobok.

Podrobnosti nejen o této, ale i další technice z portfolia firmy ama Czech najdete na: www.ama-zahrada.cz.

Foto archiv/ama Czech