Interaktivní prohlídka závodu pro každého

Značka Renault Trucks, která má více než stoleté know-how v oblasti nákladních vozidel, je součástí francouzského automobilového dědictví. Výrobce se rozhodl podělit se s veřejností o dění v zákulisí výroby. Na svém webu nabízí virtuální prohlídku montážního závodu v Bourg-en-Bresse.

Od roku 1894 má značka Renault Trucks své sídlo a továrny ve Francii, kde se navrhují a vyrábějí všechna její vozidla střední a těžké řady. Francouzský výrobce, který je nástupcem společnosti Berliet, má v zemi čtyři výrobní závody, které se nacházejí v Lyonu, Blainville-sur-Orne, Limoges a Bourg-en-Bresse.

V úhlu 360°

Renault Trucks tak nyní nabízí ucelený pohled do zákulisí výroby nákladních vozidel. Otevírá dveře svého závodu v Bourg-en-Bresse zájemcům z řad široké veřejnosti. Tento areál, kde se vyrábějí vozy dálkové a stavební řady, je možné označit za vlajkovou loď francouzského průmyslu. Prohlídka je zdarma k dispozici na webu www.renault-trucks.com/en-about-renault-trucks/factory-tours

Nabízí návštěvníkům možnost poznat s pomocí interaktivní formy různé fáze montáže nákladního vozidla. Zájemci mohou sledovat výrobní linku v úhlu 360°, kde operátoři například používají různé ergonomické nástroje a zařízení. Know-how je jedinečné, protože každé nákladní vozidlo se vyrábí na míru konkrétním požadavkům zákazníka (viz příspěvek níže).

Návštěvníci si mohou poslechnout zvukový komentář ke každé ze 13 klíčových fází výroby nákladního vozidla, a to ve francouzštině nebo angličtině. K dispozici je také další obsah, který umožňuje kompletní prohlídku stránek včetně rozhovorů s operátory a techniky pracujícími na lince.

Závod Bourg-en-Bresse v číslech

* Montáž nákladního vozidla trvá 4,5 hodiny.

* Každých osm minut sjíždí z linky jeden vůz.

* Pro montáž jednoho nákladního vozidla jsou zapotřebí tři kilometry hadic a elektrických kabelů a 6500 šroubů.

* Montážní linka v závodě Bourg-en-Bresse je dlouhá 500 metrů.

* Celý závod v se rozkládá na ploše 117 hektarů a zaměstnává 1350 lidí.

Zdroj: Renault Trucks

(Podrobnosti v Komunální technice 7/2021)*