19.04.2021 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ideální souprava pro údržbu komunikací

Traktor, to nemusí být stroj pouze pro klasické zemědělství, ale také pro práci v lese nebo na údržbu silnic. Pro toto nasazení jsou nejčastěji využívány traktory John Deere řady 5M, 6M a 6R upravené tak, aby vyhovovaly potřebám zákazníků. V březnu letošního roku si nový traktor John Deere 6100M s mezinápravovým příkopovým ramenem Rasco BRK převzali zástupci společnosti MM INSTALACE s. r. o. Společnost MM INSTALACE zajišťuje částečně letní a zimní údržbu komunikací v Praze a také ve Středočeském kraji. Dodavatelem soupravy byl STROM Praha a. s. ve spolupráci se společností KOMATEC s. r. o., která je dovozcem techniky Rasco.

Tradiční koncepce traktorů John Deere s ocelovým mostovým rámem snižuje celkovou hmotnost stroje, ale zároveň zajišťuje zachování vysoké pevnosti bez nutnosti montáže pomocného rámu pro další příslušenství. Tím je omezen vliv extrémního namáhání na motor a převodová ústrojí. Výkon čtyřválcového motoru o výkonu 100 koní přenáší vícelamelová spojka uložená v olejové lázni, která je schopna přenášet výkon i při častém vypínání, aniž by tím byla ovlivněna její životnost či seřízení. Shodné provedení je i u pohonu přední nápravy a uzávěrky diferenciálu. Pro nasazení při údržbě silnic nebo ve městech a obcích je základním argumentem celoroční využitelnost a ta je díky celorámové konstrukci velkou předností traktorů John Deere. Přechod a předělání nářadí z letní na zimní sezónu není práce na několik dní, ale na pár hodin. „Nový traktor 6100M plánujeme využít od dubna do listopadu v kombinaci s příkopovým ramenem, ale také v zimě s čelní šípovou radlicí a sypačem,“ říká majitel společnosti MM INSTALACE s. r. o. Petr Selement.

 

Manévrovatelnost a užitné zatížení

Krátký rozvor a kompaktní konstrukce nových modelů řady 6M umožňují výbornou manévrovatelnost. Nezapotí se ani s těžkým neseným nářadím a co víc, i legislativně je vše v pořádku. Tyto modely se také pyšní ve své třídě nejvyšším užitným zatížením 4,7 tuny. „Ve spolupráci se společností STROM Praha jsme dodali MM instalacím profesionální robustní příkopové rameno Rasco model BRK 6000 s pracovním dosahem ramene šest metrů. Za takřka 15 let, co je mé působení spojené s chorvatským výrobcem Rasco, mohu s klidem a jistotou říci, že souprava traktorů John Deere a těchto příkopových ramen Rasco funguje na výbornou, což potvrzuje řada spokojených majitelů,“ hodnotí soupravu John Deere a Rasco Jaroslav Mai, jednatel společnosti KOMATEC s. r. o.

„Pro majitele těchto souprav John Deere a Rasco představuje tato kombinace ideální poměr kvality, ceny a výkonu. Dlouhá životnost, robustnost celé soupravy, proporcionální elektronické ovládání a hlavně vynikající pracovní výsledky a efektivita provozu, kdy například pracovní dosahy příkopových ramen Rasco jsou k dispozici od 5 do 10 m. Toto jsou hlavní atributy kombinace techniky John Deere a Rasco,“ dodává ještě Jaroslav Mai.*

Více v časopisu Komunální technika 4/2021.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down