24.09.2020 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

I v suchém prostředí lze uklízet bez prachu

Před necelým rokem navázala akciová společnost GARNEA spolupráci s finskou firmou Snowek Oy zabývající se vývojem a výrobou pracovních adaptérů vhodných pro letní i zimní údržbu komunikací. Mezi její úspěšné produkty patří patentovaná technologie zametačů Trombia oceněných čtyřmi hvězdičkami v globálně uznávané zkoušce výkonnosti zametačů a kontroly prachových částic PM10 organizace EuNited. První kusy těchto zametačů již během letošního roku začaly pracovat i v České republice. Od června nacházejí uplatnění také při úklidu areálů společnosti Ridera Bohemia na Ostravsku.

První souprava kolového nakladače Doosan DL420CVT a zametače Trombia byla předána v červnu v areálu bývalého dolu Barbora a druhá v polovině července v Ostravě.

 

Nejen dodávky pevných paliv, ale i další činnosti

Skupina Ridera působí ve střední a východní Evropě a prostřednictvím svých dceřiných společností poskytuje dodávky a služby v oblasti pevných paliv, kameniva a stavebnictví. Dceřiná společnost Ridera Bohemia patří v oblasti pevných paliv k největším českým importérům a mezi největší prodejce pevných paliv v České republice. Zabezpečuje dodávky na klíč, včetně logistických služeb, jakostní kontroly a monitoringu kvality dodávaného zboží a širokého zákaznického servisu. „Dlouhodobě přímo spolupracujeme s nejvýznamnějšími producenty hnědého a černého uhlí z České republiky a Polska. Jednáme přímo s producenty a klademe důraz na přímý nákup s osobně ověřenou kvalitou nabízeného paliva,“ uvedl Ing. Adam Lubojacký, vedoucí provozu společnosti Ridera Bohemia, a. s.

Kromě obchodu s pevnými palivy se společnost věnuje i zemním pracím, demolicím a recyklacím stavebních odpadů. Jde tedy vesměs o činnosti se zvýšeným rizikem nežádoucí prašnosti, které je třeba snížit na minimum.

Rozhodlo výběrové řízení

Právě na snížení prašnosti byly zaměřené projekty operačních programů životního prostředí s názvy Odprášení areálu společnosti Ridera Bohemia, a. s. – dodávka stroje a Eliminace prašnosti v areálu Ridera Bohemia, a. s. Výběrového řízení se zúčastnila mimo jiné společnost Y-CZ s nabídkou kolových nakladačů Doosan a zametacích strojů Trombia. Ve výběrových řízeních uspěla a techniku, jejímž generálním dovozcem do České republiky je společnost GARNEA, v požadovaných technických specifikacích v řádných termínech dodala. „S dodavatelem jsme dosud nespolupracovali, ale nyní po kladných zkušenostech s prezentací a především dodávkou strojů uvažujeme o další spolupráci i v jiných odvětvích, jimiž se naše firma zabývá,“ říká Adam Lubojacký.*

Více v časopisu Komunální technika 9/2020.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down