24.10.2016 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

I v náročných podmínkách lze pracovat s komfortem

Již 25 let působí na českém a slovenském trhu společnost HANES. Do loňského roku se věnovala prodeji a servisu techniky vhodné pro zimní údržbu komunikací, nabízela zametací nástavby i samojízdné speciály a v širokém sortimentu nechyběly ani svozové nástavby. Veškerou uvedenou techniku nabízí firma pochopitelně i nadále, od letošního jara navíc její portfolio rozšířila mechanizace vhodná pro údržbu zeleně, když společnost získala výhradní zastoupení produktů značky Energreen pro Českou i Slovenskou republiku.

V polovině srpna uspořádala společnost HANES v Uhřičicích u Kojetína na soutoku řek Moravy a Valové praktickou ukázku profesionální techniky na údržbu zeleně. Během dne se v plném nasazení představily tři vybrané stroje značky Energreen, jejíž výrobní program zahrnuje více než 15 různých modelů. Návštěvníci akce si tak mohli prohlédnout při sekání trávy a čištění břehů včetně odstranění náletových dřevin do průměru až 20 cm rádiem řízené stroje RoboGREEN s mulčovací a lesnickou hlavou, RoboPOWER v agregaci s lesnickou hlavou a samojízdný stroj ILF S1500 s ramenem o dosahu 12 metrů osazeným mulčovací hlavou.

Ideálními pomocníky pro komunální služby jsou univerzální nosiče nářadí Energreen ILF vyráběné v pěti modelových řadách ILF 1000 Kommunal, ILF C1200, ILF S1500, ILF R1500 a ILF B2000. „V praktických ukázkách chceme představit model ILF S1500, který se pohybuje výkonově zhruba uprostřed škály vyráběných strojů. Nejmenší univerzální nosič ILF 1000 s pojezdem 4 x 4 a oběma řízenými nápravami s možností využití krabího chodu není vybaven rotační kabinou. Hydrostatický pohon ovšem nechybí, jde tedy o stroj s četným využitím v komunální sféře. Podobný koncept má i nosič ILF 1200, pohybuje se ale na rozdíl od předchozího modelu na pásovém podvozku. Nejvýkonnější model ILF 2000 je vybaven nejen otočnou kabinou, ale může se otáčet i celý. Rameno s dosahem až 18 metrů tak může operovat jak vlevo, tak vpravo,“ seznamuje stručně se sortimentem samojízdných univerzálních nosičů Energreen ILF jednatel společnosti HANES Filip Hachle.*

Více v časopisu Komunální technika 10/2016

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down