Hořice na Šumavě mají nového pomocníka

Pro informace o zajímavém stroji jsme se vypravili do Jihočeského kraje, konkrétně městyse v nadmořské výšce 679 m. Hořice na Šumavě patří k nejstarším sídlům na Českokrumlovsku. Žije zde necelých 900 obyvatel. A také jeden CASE IH Farmall 95C.

Tento univerzální traktor je díky svým kompaktním rozměrům oblíbený při práci ve stájích. Uplatní se i na farmách zaměřených na chov dobytka nebo pěstování zeleniny. Své místo si našel také v komunálu, kde se hodně využívá při údržbě trávníků a silnic, na svoz bioodpadu nebo práci v lese.

Údržba krajiny i komunikací

Hořice na Šumavě hospodaří na přilehlých pozemcích, na nichž sekají pár desítek hektarů. Kromě údržby velkých ploch, sekání a mulčování, zde používají traktor i na převážení zeleně a údržbu okolí místních komunikací. Vzhledem k nadmořské výšce tady bývají tuhé zimy. Proto nový Farmall slouží po celý rok, v zimě zejména na prohrnování sněhu a sypání místních komunikací.

„Tento stroj jsme si vybrali hlavně díky příjemné ceně, dobrému výkonu a dlouhým servisním intervalům,“ hodnotí obsluha traktoru Vladislav Otta. V obci jsou po ročním provozu nového Farmallu velmi spokojeni a již má za sebou 620 motohodin práce bez sebemenší závady. Traktor do dodalo autorizované středisko UNIAGRA, které zajišťuje také kompletní servisní práce.

„Nový Farmall je výkonnější a pohodlnější než předchozí traktor. Doufáme i v dlouhodobější životnost,“ dodává Vladislav Otta. Stroj obsluhují tři zaměstnanci obce, nejvíc času ale za volantem tráví právě on. Zkušenosti s obsluhou traktorů má bohaté, jezdí s nimi už přes dvacet let. V obci mají Farmall 95C osazen čelním nakladačem CASE IH, k tomu mají ještě vlečku, mulčovač, sekačku.*

(Podrobnosti v Komunální technice 10/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down