15.06.2019 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hobby poprvé se stavebním veletrhem

Ve dnech 8. až 12. května se uskutečnila na českobudějovickém výstavišti dvojice zajímavých akcí. Oblíbená výstava Hobby se tady poprvé konala společně s absolutní novinkou, Stavebním veletrhem s podtitulem Stavba od A do Z.

Na Hobby se sjely firmy s nepřebernou nabídkou rostlin a nářadí pro zahradu. Nechyběly zavlažovací systémy, motorové pily, křovinořezy, sekačky, zahradní nábytek, skleníky, krby a další sortiment. Po loňském úspěchu byla k dispozici kompostárna s možností odnést si kompost zdarma. Vybíral se nejhezčí a nejšikovnější Voříšek roku, bylo možné zapojit se do rybářských závodů metodou „chyť a pusť“, klání v pití piva na čas nebo pojídání bramboráku. Pro nejmenší byl připravený dětský koutek.

Všechno pro dům

Stavební veletrh prezentoval prakticky vše pro dům: od stavby po rekonstrukci včetně moderních technologií, jako jsou třeba dřevěné montované stavby s udávanou životností až 250 let. Expozici měl projekt Český ostrovní dům, jehož cílem je urychlovat rozšíření staveb v různé míře energetické soběstačnosti a vývoj čistších technologií pro domácnosti. Pro ty, kdo chtějí žít v domě s nízkými náklady na energii a mít vždy čerstvý vzduch, byla určena expozice s názvem Pasivní dům.

Vystavovatelé představili vesměs novinky z architektury, bydlení a stavebnictví, například různé materiály, výrobky či technologie. Součástí akce byly odborné přednášky veřejnost. Například zástupci Centra pasivního domu pohovořili na téma základní principy úsporných budov. Dále bylo možné se dozvědět, jak získat dotace na bydlení. Pracovníci Jihočeského muzea seznámili zájemce s archeologickým průzkumem ze staveniště dálnice D3.

Doprovodný program

Stavební veletrh provázely tematické výstavy, například putovní akce Presta jižní Čechy 2016–2018 dokumentující 10. ročník soutěžní přehlídky stavebních realizací organizovaný Českým svazem stavebních inženýrů ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví. Jihočeský kraj doplnil svou expozici výstavními panely nejvýznamnějších staveb, které financuje. Byla instalovaná výstava nazvaná století proletí, kterou připravil českobudějovický patriot, fotograf, sběratel pohlednic a autor dvaceti knih o městě Milan Binder.

Především nejmenším návštěvníkům byla věnovaná inspirativní zážitková výstava Leonardo, seznamující hravou a poutavou formou s vynálezy Leonarda da Vinci.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down