26.05.2017 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hned dva noví pomocníci pro rozmanitou škálu činností

Rozsah činností, které zajišťuje nejen pro město, ale i zákazníky z řad občanů, firem a organizací společnost Technické služby Kutná Hora, je více než široký a klade vysoké nároky jak na zaměstnance, tak i na technický park. Ten je proto důležité pravidelně obměňovat a doplňovat. Na sklonku loňského roku do něj přibyly hned dva traktory Kioti s příslušnými adaptéry umožňujícími celoroční využití traktorů.

Od letošní zimy tak v Kutné Hoře pracují traktor Kioti RX7330PC a menší model Kioti CK2810 HST.

„Nejsem velkým příznivcem jednoúčelových strojů, které stojí nevyužité půl roku v garáži. Raději proto volíme cestu univerzálních nosičů a traktorů doplněných vhodnými nástavbami. Tak je tomu i v případě dvou nových traktorů Kioti.

S větším z nich, modelem RX7330PC, počítáme hlavně při zajištění zimní údržby komunikací v agregaci s čelní šípovou sněhovou radlicí a sypačem. Ovšem zimní údržbou jeho využití zdaleka nebude končit. Od jara může pracovat s příkopovým ramenem i s hákovým nosičem kontejnerů. Menší z traktorů nám zase vyřeší problém především s údržbou hřbitovů. Těch spravujeme pět a potřebná technika nám chyběla řadu let. Menší stroj s kabinou je vybaven zadním podkopovým ramenem, agregován může být s přívěsem a v zimních měsících též se sněhovou radlicí a rozmetadlem posypových materiálů. Důležité je, že je homologován pro silniční provoz a může se přesouvat mezi jednotlivými hřbitovními areály podle akutní potřeby,“ poznamenal na úvod jednatel společnosti Technické služby Kutná Hora Ing. Jan Jäger.*

Více v časopisu Komunální technika 5/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down