11.06.2019 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Historie si porozuměla s modernou

Druhý ročník Dne komunální techniky firmy SYNPRO, s. r. o., přivítaly v dubnu prostory barokního zámku Milotice (okr. Hodonín), historicky cenného komplexu barokních staveb a prvků zahradní architektury z první poloviny 18. století. Proti loňské premiérové akci počasí přálo a nabídka techniky byla pestřejší.

„I když jsme firmou do nepohody, letos jsme si tam nahoře trochu připlatili, aby alespoň do tří odpoledne bylo hezky. To se do puntíku splnilo,“ přivítal nás s nadsázkou a úsměvem jednatel společnosti SYNPRO Radim Košutek.

Tato firma se sídlem ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku působí na trhu od roku 2011 a po krůčcích se pomalu, ale jistě, rozrůstá. Nyní má 13 zaměstnanců a operuje především na jižní Moravě. Zaměřuje se převážně na regionální prodej a servis komunální, vinohradnické, zemědělské, lesní a vinařské techniky včetně poradenství. Doplňkovou a neméně významnou složkou činnosti jsou služby, především vyžínání zeleně kolem cest.

SYNPRO zastupuje v České republice britskou společnost Bomford, vyrábějící zejména vyžínací příkopová ramena s širokou paletou nástavců a dálkově řízené svahové pásové sekačky Flailbot. Jako regionální prodejce se věnuje žacím traktorům SECO, zametacím strojům a univerzálním nosičům Nilfisk, traktorovému „trojlístku“ SAME, Lamborghini, Yanmar a manipulační technice Giant. K tomu přistupují některé další značky.

„Hlavním předmětem našeho zájmu je komunální a vinohradnická technika, které generují asi čtyři pětiny obratu. Zbylých dvacet procent obstarají stroje pro zemědělce a lesníky. Protože neustále rosteme a stávající prostory již nestačí, budujeme u výpadovky k dálnici D2 nové a moderní zázemí, kam se hodláme přestěhovat do konce letošního roku. Budeme tam mít nové a moderní zázemí se showroomem. Zákazníkům totiž musíme poskytovat co nejlepší prodejní a servisní služby, navíc koncentrované v jednom místě,“ vysvětlil Radim Košutek.

Na letošní Den otevřených dveří společnosti SYNPRO našly do areálu zámku Milotice cestu zhruba čtyři stovky zájemců o moderní techniku. Proti loňskému ročníku byl patrný významný nárůst počtu návštěvníků, ale i prezentovaných strojů. Spojení baroka s modernou se ukázalo jako velmi působivé a určitě i pro pořadatele přínosné.*

(Podrobnosti v Komunální technice 5/2019)

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down