06.09.2012 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Grillo se zelení zatočí

Grilování není jen o letní pohodě s nádechem lahodné vůně masa, ale také o pohodě pracovní při údržbě travnatých ploch s pokud možno co nejlepšími výsledky. Těch je možné dosáhnout s profesionálními sekačkami značky Grillo. Tento výrobce žacích strojů profi třídy se již po několikaletém zastoupení společností Pekass, a. s., zabydlel i na českém trhu.

Grilování není jen o letní pohodě s nádechem lahodné vůně masa, ale také o pohodě pracovní při údržbě travnatých ploch s pokud možno co nejlepšími výsledky. Těch je možné dosáhnout s profesionálními sekačkami značky Grillo. Tento výrobce žacích strojů profi třídy se již po několikaletém zastoupení společností Pekass, a. s., zabydlel i na českém trhu. Jedním z důvodů, proč se stroje Grillo etablovaly úspěšně i na tuzemském trhu, je fakt, že jejich výrobce nepřetržitě investuje do inovací svých produktů.

Nové hydrostatické žací stroje

Na základě mnoha faktorů přišla společnost Grillo před časem na trh s novými profesionálními hydrostatickými travními sekačkami modelové řady FD, a to modelem FD 1100 4WD s motorem Yanmar o výkonu 26 k a jeho výkonnějším sourozencem FD 2200 4WD s motorem o výkonu 44 k, respektive jejich „deriváty“ FM 1100 a FM 2200. Modely FD jsou vybavené kontejnery pro sběr posečené trávy, kdežto typy FM mají korbu pro přepravu materiálů.
„Všechny tyto verze byly vyvinuty speciálně pro sečení, a to jak se sběrem trávy tak i bez něj. Jsou vybaveny pohonem všech kol 4 x 4, což umožňuje sekat bezpečně v mírně svažitých terénech a na hůře přístupných místech. Zadní řiditelná kola dovolují vysokou obratnost a značné manévrovací schopnosti s poloměrem otáčení pouhých 31 cm. Žací ústrojí a sběrací systém zvládají bez problému posekat a sebrat i vlhčí a vysokou trávu, aniž by došlo k ucpávání sběrací cesty,“ vysvětlil Jaroslav Mai, vedoucí divize komunální a silniční techniky akciové společnosti Pekass, dovozce techniky Grillo do České republiky.

Nejen sekání, ale i úklid sněhu

Za zmínku jistě stojí enormní kapacita sběracího kontejneru, která činí u modelu FD 1100 4WD celých 900 litrů a model FD 2200 4WD má dokonce kapacitu 1200 litrů. Výškové vyklápění kontejneru je 190 cm, respektive 210 cm u jednotlivých modelů, čímž je zajištěno bezproblémové plnění přistavených dopravních prostředků.
Jaroslav Mai doplnil: „Tyto stroje dovolují jak sečení se sběrem do sběracího kontejneru, tak mulčování a sečení se zadním či bočním výhozem. Kromě dvounožové a třínožové sekačky lze tuto techniku osadit rotorovým mulčovačem, odklízecí radlicí na sníh a komfortní uzavíratelnou kabinou s topením.“

Obratný stroj do stísněných prostor

Dalším zástupcem žací techniky pro sečení nesoucí jméno Grillo je model FX 20 s přídomkem Zero-Turn, který je určený do stísněných prostor hlavně kvůli své mrštnosti, kterou má díky pákovému systému řízení a „nulovému“ poloměru otáčení. „Tento žací stroj se hodí jak pro pravidelnou seč, tak i pro nepravidelné sečení ploch, kam by se větší stroje stěží dostávaly,“ ozřejmil výhody tohoto stroje Jaroslav Mai.

Popisek:
Stroje Grillo FD 1100 4WD a FD 2200 4WD (foto) byly vyvinuty pro sečení dr dběrem i bez něj. Pohon 4 x 4 umožňuje bezpečnou práci v mírně svažitých terénech a na hůře přístupných místech. Zadní řiditelná kola zajišťují vysokou obratnost a žací ústrojí a sběrací systém si poradí s vlhčí a vysokou trávu, aniž by došlo k ucpávání sběrací cesty

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down