18.12.2014 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

GaLaBau 2014: více vystavovatelů, návštěvníků i výstavních ploch

V německém Norimberku se uskutečnil již 21. ročník mezinárodního veletrhu zahradnictví, údržby krajiny a sportovišť GaLaBau. A byl ve všech směrech rekordní. Branami areálu prošlo téměř 67 000 návštěvníků, což je zhruba o osm procent více než před dvěma lety. Zvýšil se především počet zájemců ze zahraničí, zejména z Rakouska, Itálie, Švýcarska a České republiky. Na úctyhodných 1321 stoupl také počet vystavovatelů, kteří zaplnili rekordních 13 výstavních hal i přilehlé venkovní plochy, které byly jako obvykle využity k praktickým ukázkám.

Jak uvedl výkonný ředitel pořadatelské firmy BGL Dr. Hermann J. Kurth, veletrh GaLaBau i nadále zůstává zřejmě nejdůležitější evropskou výstavou v daném oboru věnující se tvorbě zahrad, krajiny a příslušné technice a technologiím. „Nikde jinde návštěvníci nemohou vidět více a řada exponátů jim může poskytnout inspiraci potřebnou v profesním životě. Výstava odráží dobrou ekonomickou situaci v daném odvětví, kterou by mohly pokazit snad jen nepříznivé povětrnostní vlivy.“

Za účasti především odborné veřejnosti

Své produkty vystavilo v Norimberku 1321 vystavovatelů z 35 zemí z celého světa. 322 firem vystavovalo letos v Norimberku poprvé. Nejvíce zahraničních vystavujících firem bylo z Itálie (52), Nizozemska (50), Rakouska (32), České republiky (26), Belgie (16), Francie(14), Ruské federace (13), Švýcarska (13) a Velké Británie(12). Počet zahraničních vystavovatelů výrazně vzrostl o 21 procent a převážná většina z nich je již nyní pevně rozhodnuta zúčastnit se i dalšího ročníku v roce 2016. O expozice se zajímali především zástupci odborné veřejnosti zabývající se v městech a obcích péčí o zeleň, či projekty nových veřejných prostranství a zahrad. Zájem nebyl pouze o samotnou výstavu, ale i o doprovodný program s řadou zajímavých seminářů a konferencí.

Technické inovace s oceněním

Celkem 19 významných technických inovací ze 133 přihlášených exponátů 97 společností bylo oceněno medailemi. Oceněné výrobky musejí být inovativní a nesrovnatelné s dosud známými technickými řešeními osvědčenými praxí. Musejí přispívat ke zlepšení kvality práce a dbát na ekologické řešení.

Mezi oceněnými exponáty zaujme uživatele komunální techniky například vakuový systém zametací nástavby kloubového nosiče Iseki Vitra 2040. Jde o systém jemné filtrace skrápěcí vody výrazně omezující spotřebu. Společnost Wiedenmann představila inovativní řešení sněhové radlice Snow-Master Vario-Flex. Jeho pomocí lze radlici prodloužit či sklopit podle momentálních potřeb. Výhodou je především úspora času při uklízení sněhu, ale i snížení opotřebení radlice. Ocenění získal také traktor John Deere 4066R s novými doplňkovými funkcemi LoadMatch aHitchAssist pro snadné připojení nářadí a přívěsů do zadního závěsu, které zvyšují produktivitu a bezpečnost práce. Větší bezpečnost a pohodlí především při práci ve strmých svazích zaručuje oceněné řešení jednoosého nosiče Köppl GEKKO. Stroj je vybaven automatickým posunem nápravy, která automaticky posouvá osu do ideální polohy. Obsluha se tak může plně soustředit pouze na pracovní výkon. V parcích a na sportovních hřištích najde uplatnění kompaktní dosévací zařízení Eliet DZC 600 OVERSEEDER s vlastním pohonem. Overseeder je vybaven lopatkami, které se obracejí v protisměru jízdy. Semena jsou uložena do brázd pomocí speciálních násypek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down