Frýdečtí sázejí na Bonetti

Do svého portfolia užitkových a svozových vozidel si pořídila Frýdecká skládka, a. s., nové vozidlo Bonetti F100X sklápěč se zadním zvedacím čelem. Společnost s více než stomilionovým ročním obratem a 99 zaměstnanci se řadí ke špičce v regionu a je známá svými iniciativními nápady při řešení sběru odpadu.

„V našem parku techniky chybělo menší kompaktní vozidlo, které se svou velikostí vejde i do užších průjezdů a současně splní účel, pro který jsme si ho pořídili; tedy převeze i větší množství materiálu, nářadí a dalšího nákladu,“ zaznělo z úst Ing. Luďka Žáčka, ředitele Frýdecké skladky, který koncem března převzal nové vozidlo od jednatele společnosti I-Tec Czech, s. r. o., Jiřího Vyviala. Předání vozu tak bylo další třešničkou na dortu dlouhodobé spolupráce obou firem, která je podle jejich šéfů založena především na vzájemné důvěře.

Plast zabodoval
Vedení Frýdecké skládky si dává velmi záležet na identifikaci svých užitkových a svozových vozidel. Celý vozový park včetně kontejnerů je laděn do bílo – zelených barev. Při výběru barvy kabiny padla volba na zelenou, která sice nebyla ve standardní nabídce, ale nebyl problém vyhovět přání zákazníka.
Kabina je vyrobena z plastu, a tak se na ni barva nenanáší, ale rovnou se do plastu přimíchá. Ostatně materiál sehrál pozitivní úlohu při výběru vozu, protože karoserie třímístné kabiny nekoroduje. Na vozidlo si Frýdecká skládka ještě nechá vyrobit barevný polep, který zdůrazní ekologický směr a vize společnosti.

Poctivá ruční práce
Nově pořízené vozidlo je opravdu výjimečné. Rodinná firma bratrů Bonetti byla založena roku 1965 a po celou dobu se drží nízkosériové výroby, která je založena na ruční montáži. Bonetti F100X je tak poctivě poskládán z těch nejlepších komponentů na trhu. Jako příklad lze uvést motor Iveco s objemem 2988 cm2, šestistupňovou převodovku ZF, tuhou přední nápravu, žebřinový rám nebo stálý pohon všech kol, který zaručuje bezproblémový pohyb v terénu.
S výkonem motoru 145 k patří Bonetti F100X k nejsilnějším užitkovým vozům s pohonem 4 x 4 ve své kategorii. Plnění emisí EURO 5 z něj dělá moderní ekologický stroj a plazivý chod s rychlostí 2,9 km/h zajišťuje dostatečnou ovladatelnost a bezpečnost v pěších zónách. Jelikož se jedná o třístranný sklápěč, náklad není problém složit i na více místech bez nutnosti přejezdu vozu.

Pestrá paleta nástaveb
K doplňkové výbavě patří zvýšené hliníkové demontovatelné bočnice k pohodlnému převezení i „vyššího“ nákladu. Na přání si Frýdecká skládka objednala zadní zvedací čelo s nosností až 500 kg.
Bonetti F100X se dodává s různými typy nástaveb. Samozřejmostí jsou klasické verze, jako je podvozek k dostavbě a třístranný sklápěč. Zajímavá modifikace je s vysokozdvižnou plošinou nebo hákový kontejnerový nosič. Manipulační ruka poslouží jako menší mobilní jeřáb. Kropicí nástavba se uplatní při údržbě komunikací či zalévání zeleně.
„Nejsilnějším argumentem pro pořízení tohoto vozidla je zimní údržba chodníků a dalších komunikací, kde naplno využijete skvělé vlastnosti stálého pohonu všech kol,“ dodal na závěr jednatel společnosti I-Tec Czech Jiří Vyvial.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *