01.02.2024 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Flotila nových podvozků pro výměnné nástavby

Tradiční přepravní společnost ČSAD Brno-Černovice, a. s., obměňuje svůj park podvozků určených pro převoz výměnných kontejnerových nástaveb (tzv. wechselbrücků). Nově do ní zařazuje Scanie 460 R 6 x 2 s pohonným ústrojím Super.

Firma se sedmdesátiletou historií převezme 18 nejmodernějších vozidel Scania 460 R 6 x 2, tedy třínápravových podvozků s nástavbou Wecon, spací kabinou řady R a naftovým šestiválcem o výkonu 460 koní. Naváže tím na spolupráci s českým zastoupením Scanie, která trvá již od roku 1996. Za necelých 30 let ČSAD Brno-Černovice nasadilo nebo nasadí takřka 150 těchto vozidel: téměř 110 tahačů a skoro 40 podvozků.

Vysoká efektivita, nízká spotřeba

„Pro nákup vozidel Scania jsme se rozhodli kvůli dlouhodobé pozitivní zkušenosti našich řidičů. Při pořízení jsme zvolili i možnost uzavřít servisní kontrakty na jednotlivá vozidla na pět let a s pokrytím předpokládaného nájezdu po celou dobu provozu u naší společnosti. Tuto službu využíváme již několik let a jsme s ní spokojeni,“ říká dopravní ředitel firmy ČSAD Brno-Černovice Lubomír Jandl.

„Tato spolupráce je pro nás prestižní. Navíc se jedná o sousedy se sídlem v těsné blízkosti našeho brněnského servisu. Těšíme se, že se i v případě ČSAD nová vozidla osvědčí a prokáží svoji vysokou efektivitu a nízkou spotřebu paliva,“ dodává ředitel moravského dealerství Scanie Michal Hubáček.

Pohonné ústrojí Super, jehož hlavním komponentem je zcela nový třináctilitrový motor doplněný o novou generaci převodovek se systémem řazení Opticruise a zadní nápravu s rozvodovkou R753, přináší proti předchůdcům o 8 % nižší spotřebu paliva a je nositelem mnoha ocenění vysokou efektivitu. Loni se stalo zmíněné ústrojí například vítězem srovnávacího testu European Truck Challenge, který pořádá německý časopis Truck and Trailer Welt.*

Foto archiv/Scania

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down