02.05.2013 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Flexibilní vybavení pro zimu

Ten, kdo pracuje hodně venku, ví, že jediné, na co je spolehnutí, je proměnlivost počasí. Pro pracovní činnosti venku je přiměřené ochranné oblečení absolutní nezbytností.

Chlad, mokro a průvan jsou nebezpečí, která se nevyplatí podceňovat. Týká se to kupříkladu zejména zedníků, truhlářů nebo zaměstnanců v ocelářském průmyslu, silničních pracovníků a betonářů. Právě během zimních měsíců jsou pro tuto skupinu profesí velmi důležité zateplené bundy a vhodné boty. U činností, při nichž se obvykle nosí bezpečnostní rukavice, lze v této době sáhnout po vypodšívkované variantě.

O tom všem zapřemýšleli také specialisti na pracovní oblečení firmy MEWA a vynalezli flexibilní systém oblečení Multiwear, tvořený několika „vrstvami“. Navíc se dá reflexní oranžovo-červená svrchní bunda, laminátová bunda s připínáním na zip a fleecová bunda v námořnické modré zkombinovat tak, že podle potřeby chrání proti dešti, větru, chladu nebo proti všemu dohromady. Svrchní kalhoty se stanou účinnou ochranou proti dešti, jakmile se k nim pomocí zipu připnou vhodné laminátové kalhoty. Tento podařený kvintet společně čelí všem chladným a nevlídným měsícům a zároveň splňuje hned tři normy najednou: EN 343 (ochrana proti dešti), EN 471 (výstražné oděvy s vysokou viditelností) a EN 14058 (oděvní součásti na ochranu proti chladnému prostředí).

Zimní boty nabízejí stabilitu a neklouzavou podrážku

Na mokrém podkladu, na sněhu či ledu snadno uklouzne i ten, kdo jinak stojí pevně oběma nohama na zemi. Kdo se po staveništi pohybuje v sešlapaných botách, riskuje, že pojede jako po másle a že mu bude od nohou zima. MEWA nabízí velký výběr teplých zimních bot bezpečnostní třídy S3. Perfektní formu bez zdlouhavého šněrování slibují varianty se zipem na boku a doplňkovým zavazováním vpředu. Zimní boty MEWA S3 jsou k dispozici v různých velikostech, neboť žádoucí je nejen bezpečnost, ale i pohodlí.

Správně přiložit ruku k dílu i v chladu

Aby i v chladném ročním období bylo možné přiložit bezpečně ruku k dílu, má MEWA v programu šest odlišných modelů zimních rukavic nejrůznějších tříd ochrany a cenových úrovní. Nabídka sahá od teple vypodšívkovaných kožených rukavic až po pohodlné zimní boty S3 z PVC, které ruce navíc chrání proti mechanickým vlivům. Například prodyšné zimní rukavice s podšívkou Thinsulate tak chrání ruce před chladem dokonce i při minus 50° C. Zboží z kategorie pracovních ochranných pomůcek a technických potřeb lze objednávat podle katalogu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down