21.04.2017 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Finská novinka v České republice

Začátkem letošního roku rozšířila společnost Unikont Group. s. r. o., své portfolio a český trh o techniku nové značky. Jedná se o kloubové univerzální nakladače a nosiče finské výroby Wille.

Prezentace těchto strojů se odehrála ve středu 8. března na vysočině, v areálu hotelu Ski v Novém Městě na Moravě.

S výkonnou hydraulikou

Společnost Unikont Group je odborné veřejnosti z komunální a silničářské branže dobře známá prostřednictvím značek Multicar, Hako, Epoke, Trilety, ABM Technology, AS Motor či Timan. Nová akvizice v podobě nakladačů Wille oživila a vhodně doplnila současný sortiment.

„Hlavní myšlenka a výhoda těchto strojů spočívají ve snadné přestavitelnosti, výkonné hydraulice, široké škále nástaveb a v neposlední řadě kvalitním zpracování,“ řekl nám Ing. Tomáš Körbler z divize komunální techniky společnosti Unikont Group.

Wille nabízí pět typů strojů, a to modelové řady 265, 365, 465, 665 a 865 v hmotnostní kategorii od 2 do 6,8 t. Všechny mají kloubovou konstrukci a hydrostatické řízení. Společným jmenovatelem je výkonná hydraulika, pestrá paleta nástaveb s možností snadné a rychlé výměny, která nezabere více než několik minut. Díky přednímu zdvihu je možné využít tuto techniku s úspěchem pro nakládací práce.

Nevelký silák

„Kloubové řízení a umístění kabiny poskytují obsluze skvělé pracovní podmínky. Kabina s vynikající ergonomií je prostorná, uživatelsky příjemná a nabízí dobrý výhled na pracovní nástavby a na okolí. Výrazný multifunkční displej přináší přesné informace o stroji a různých funkcích v požadovaném jazyce,“ podotkl Tomáš Körbler a pokračoval:

„Nosič Wille je mimořádně silný vzhledem ke své velikosti. Je navržen pro práci ve všech čtyřech ročních obdobích; zejména v zimě, kdy údržba a provoz jsou nejvíc náročné a nákladné. Najdeme na něm tři spojovací body pro pracovní nástavby: vpředu, vzadu a na horní části motoru.“

Stroje Wille jsou vybaveny motorem CAT (kromě typu 465 s motorem Kohler) – viz tabulka. Ve srovnání s kolovými nakladači ve stejné váhové kategorii disponuje motor nakladačů Wille v průměru o 60 % vyšším výkonem. To je výhodné zejména při pohonu nástaveb a nošení těžkých břemen na silnici.

Technika v akci

V závislosti na modelu dosahuje pojezdová rychlost 36 až 50 km/h. Uživatelé ocení automatickou uzávěrku diferenciálu na přední nápravě a možnost centrálního automatického tlakového mazání.

V Novém Městě na Moravě představila společnost Unikont Group univerzální nosiče Wille 365 v agregaci s vysavačem listí a model 465 s lžící, kartáčem a teleskopickým pluhem, který se dokonale předvedl v praxi při odstraňování zbytků sněhu.

Návštěvníci tak měli možnost vidět nové stroje nejen v akci, ale někteří z nich si vyzkoušeli jízdu a práci s nimi na vlastní kůži. Zástupci společnosti Unikont Group vyjádřili přesvědčení, že tyto stroje, které jsou velice oblíbené ve Skandinávii, si najdou své pevné místo na českém trhu.*

(Více v Komunální technice 4/2017)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down