15.04.2019 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Energetický kongres zdůraznil transformaci

Dubnový již 19. Energetický kongres ČR přinesl již tradičně pohled odborníků nejen na aktuální vývoj ve světové a evropské energetice, ale pokoušel se současně odpovědět také na otázky týkající se globální transformace celého odvětví energetiky včetně pohledu z tuzemska.

Záštitu nad pražským kongresem převzaly Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo životního prostředí.

Martin Záklasník (foto), šéf české energetické společnosti E.ON, vystoupil na odborné konferenci s příspěvkem na téma Velkokapacitní systém pro ukládání energie v Mydlovarech. E.ON dlouhodobě usiluje o zavádění inovativních technologií do prostředí české energetiky.

Jedním z nejvíc diskutovaných témat dneška jsou bateriové systémy pro akumulaci elektřiny a služby, které pro stávající trh s elektřinou nabízejí. Společnost E.ON Česká republika vybudovala velkokapacitní bateriové úložiště v Mydlovarech a nabízí své reálné zkušenosti s provozem této technologie. Cílem je, aby byly systémy pro akumulaci elektřiny jasně ukotveny v české legislativě, a aby měli jejich investoři rovné podmínky pro poskytování služeb z těchto zařízení dalším účastníkům trhu.

Kapacita bateriového úložiště dokáže pokrýt denní spotřebu asi stovky rodinných domů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down