16.07.2018 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Elektromobily do měst i terénu

Již od roku 1992 se v Itálii vyrábějí komunální elektrická vozidla Alkè. Díky všestrannému využití je lze vidět ve městech svážet odpad, působit v nemocnicích, na trzích, ve sportovních, lázeňských a mnoha dalších areálech. Podívejme se na ně podrobněji.

Výrobce je klíčovým hráčem na trhu užitkových elektromobilů na mezinárodní úrovni a jeho produkty vynikají především kvalitou a výkonem. Vozidla Alkè se dnes prodávají ve více než 40 zemích celého světa včetně extrémních podmínek polárních či pouštních oblastí.

Tři druhy baterií

Elektromobily Alkè disponují třemi druhy baterií. Všechny se dají ve standardním režimu nabíjet z klasické sítě 230V/16A.

U modelu ATX 240 lze využít rychlovýměnných bloků a volba lithiových baterií 20 kWh umožní dlouhý dojezd – až 150 km.  K lithiovým bateriím si lze přikoupit rychlonabíječku, a ta je dostane na kapacitu 80 % velmi rychle – 10 kWh dosáhne za 30 minut.

Olověné baterie jsou levnější, těžší a nemají tak dlouhý dojezd. Samozřejmě v porovnání ceny jsou lithiové baterie dražší, ale na druhou stranu mají delší životnost.

Kapitolou samou o sobě jsou baterie gelové. Využití najdou u vozidel pracujících v uzavřených prostorech a u speciální techniky upravené do míst s nebezpečím výbuchu.

V České republice je nákup elektromobilů pro kraje, města, obce a organizace vlastněné z více než 50 % ÚSC podporován dotací od ministerstva životního prostředí ve výši 600 000 Kč.*

(Podrobnosti v Komunální technice 7/2018)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down