Elektromobilita: spuštěny předobjednávky do výroby

Renault Trucks oznámil otevření předobjednávek do výroby modelů T E-Tech a C E-Tech určených pro regionální dopravu a stavební obory. Tato nová 44t elektrická nákladní vozidla budou vyráběna v továrně v Bourg-en-Bresse

Modely Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech jsou nyní k dispozici k předobjednání v rámci sítě Renault Trucks v Evropě. Dopravci, kteří mají zájem o pořízení elektrického vozidla z nabídky francouzského výrobce těžkých nákladních vozidel, si mohou už nyní rezervovat místo ve výrobě. Výroba modelů Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech bude zahájena na konci roku 2023.

Široká nabídka motorů a akumulátorů

Pro naplnění požadavků oborů spojených s regionální dopravou a stavebnictvím v rámci měst, je možné objednat vozidla Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech se dvěma nebo třemi elektromotory, které poskytují kombinovaný výkon až 490 kW. K dispozici je široká nabídka akumulátorů, kdy lze Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech vybavit čtyřmi až šesti lithium-iontovými akumulátory s výkonem 390 až 540 kWh. Akumulátory lze plně dobít střídavým proudem do 43 kW nebo stejnosměrným proudem do 250 kW.  Tato vozidla budou poskytovat dojezd až 300 km na jedno nabití a až 500 km s mezi dobíjením (250 kW) v délce jedné hodiny.

Akumulátorové články a moduly dodávané společností Samsung SDI budou montovány v belgickém Gentu v závodě Volvo Group, do níž Renault Trucks patří.

Tři typy pomocných pohonů a široká nabídka rozvorů

Pro snadnější přizpůsobení jakémukoli typu nástavby, a tedy i způsobu použití, mohou být vozidla Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech vybavena třemi typy pomocných pohonů (PTO): elektrickým, elektromechanickým anebo na převodovce.

Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech s celkovou hmotnost 44 tun lze objednat v konfiguraci tahač 4 x 2 a 6 x 2 s hlubokou kabinou a rozvorem 3900 mm nebo podvozek 4 x 2, 6 x 2 a 8 x 4 tridem s krátkou nebo hlubokou kabinou a s výběrem z jedenácti rozvorů od 3900 do 6700 mm.

Nabídka služeb pro optimální výkon

Pro bezproblémový provoz a optimalizovaný výkon přichází vozidla Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech s kompletní nabídkou služeb, mezi které patří například smlouva o prediktivní údržbě Start & Drive Predict, která monitoruje stav akumulátorů a opotřebení komponentů, čímž předchází neočekávaným odstávkám vozidla a umožňuje optimalizovat údržbu. Vozidla Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech mohou využívat systému Optifleet, softwarového nástroje pro správu vozového parku, který umožňuje plánovat jízdy řidičům nebo jim přidělovat zakázky na dálku, informovat zákazníky o časech doručení a sledovat úroveň nabití akumulátorů v reálném čase s cílem optimalizovat spotřebu energie.

Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech jsou nedílnou součástí kompletního ekosystému pro dekarbonizaci dopravy nabízeného francouzským výrobcem, který se skládá z individuální podpory dopravců při jejich energetickém přechodu, od zjišťování a analýzy jejich potřeb až po monitorování implementace a provozu. Součástí této analýzy je také nástroj Range Simulator (Simulátor dojezdu), který odborníkům značky Renault Trucks umožňuje analyzovat spotřebu vozidla nejvěrněji jeho skutečnému využití s ohledem na trasu, povětrnostní podmínky, užitečné zatížení a použití pomocných zařízení. Výsledky této simulace umožňují značce Renault Trucks nabídnout dopravci vhodný dojezd pro jeho elektrické vozidlo.*

Foto archiv/Renault Trucks

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down