03.05.2016 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Elektřina šlape na paty klasice

Skutečnost, že akumulátorový pohon (především u ručního nářadí) zdatně dotírá na ten léty zažitý – tedy od spalovacího motoru, nelze přehlédnout. Ostatně jsme o tom v Komunální technice již několikrát psali. Především díky neustálému technickému pokroku v oblasti akumulátorů je tomu tak nejen v kategorii výrobků hobby, ale také u profesionálních strojů, které musejí být v permanenci několik hodin denně, navíc s náležitým výkonem.

Novinku v tomto sortimentu připravila společnost Husqvarna, která své aku produkty pro každodenní nasazení představila poprvé na podzimním setkání členů Sdružení komunálních služeb ve Frymburk v roce 2015.

Přijali jsme nabídku společnosti Husqvarna Česko s. r. o. na zapůjčení elektrického profi nářadí na praktické vyzkoušení. Konkrétně šlo o novinku: nůžky na živý plot, chcete-li, plotostřih Husqvarna, model 536LiHD60X. Délka střihací lišty je 60 cm, počet kmitů za jednu minutu dosahuje 4000. Pohonem je Lion akumulátor s napětím 36 V. Plotostřih váží bez baterie 3,8 kg, s ní potom 4,6 nebo 5,1 kg, což je +/- srovnatelná hmotnost s obdobnými benzinovými stroji. Kromě „pracovního“, tedy standardního, lze zvolit ekonomický režim, který snižuje otáčky motoru a prodlužuje provozní dobu stroje.

Výsledky testu najdete v květnovém vydání Komunální techniky.

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down