Elektrické modely Renault Trucks T a C řady E-Tech

Renault Trucks rozšiřuje svoji nabídku elektrické řady o vozidla s hmotností do 44 tun, a to konkrétně Renault Trucks T E-Tech pro regionální dopravu a Renault Trucks C E-Tech pro stavební obory. Zahájení prodeje se plánuje v roce 2023.

Renault Trucks tak naplňuje svůj závazek podporovat energetickou transformaci svých zákazníků a ambici poskytovat elektrická nákladní vozidla pro každý dopravní sektor. Od roku 2020 výrobce postupně uvedl na trh řadu 100% elektrických vozidel od 3,1 do 26 tun vyrobených ve Francii.

Nové modely budou vybavené dvěma nebo třemi elektromotory poskytujícími kombinovaný výkon až 490 kW (srovnatelný s výkonem 666 k) a převodovkou Optidriver. Budou mít dva až šest lithium-iontových akumulátorů s kapacitou 180 až 540 kWh. Baterie bude možné plně nabít za 9,5 hodiny střídavým proudem (AC) do 43 kW nebo za 2,5 hodiny jednosměrným proudem (DC) do 250 kW. Vozidla budou poskytovat dojezd až 300 km (1) na jedno nabití a až 500 km s mezidobíjením (250 kW) v délce jedné hodiny.

Renault Trucks T a C E-Tech budou vybavené třemi typy pomocných pohonů (PTO): elektrickým, elektromechanickým anebo na převodovce pro snadnější přizpůsobení jakémukoli typu nástavby, a tedy i způsobu použití.

Renault Trucks doplněnou nabídkou vozidel od 3,1 do 44 tun a komplexní podpory zákazníků zintenzivňuje svoji strategii a směřuje ke svému cíli, kdy by do roku 2030 měla elektrická vozidla představovat 50 % jeho objemu výroby.*

Poznámka: Skutečný dojezd může záviset na mnoha faktorech, jako je rychlost jízdy, použití tempomatu, specifikace vozidla, zatížení vozidla, aktuální topografie, zkušenosti řidiče, údržba vozidla a povětrnostní podmínky.

Zdroj: Renault Trucks

Foto archiv firmy

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down