Elektrická všestranná tříkolka z Čech

Nákladní tříkolka na elektrický pohon Advento Maxi nachází široké uplatnění od zemědělství přes komunální služby, stavebnictví, průmyslové objekty až po vinaře, sadaře, ale i hobby zahrádkáře.

„Na trhu působíme deset let a Advento Maxi se okamžitě po uvedení na trh stalo bestsellerem. Výhodou stroje je jeho univerzálnost, snadné ovládání, téměř nulová údržba a nízké provozní náklady,“ shrnuje benefity Jan Berka, jednatel společnosti Energy Adventure s. r. o., která tuto techniku v Česku montuje a prodává.

Ekologický přínos

Tříkolka je osazená elektromotorem o výkonu 850 W. Energii mu dodává bezúdržbová 48V VRLA-GEL baterie. Motor i baterie jsou uložené pod korbou, kde jsou současně chráněny proti poškození. Na jedno nabití je stroj schopný ujet 40 až 50 km. „Naši zákazníci potvrzují, že s plně nabitou baterií hravě zvládnou celou pracovní směnu. Tam, kde se vyžaduje vyšší výkon, doporučujeme stroj osadit druhým setem baterie,“ říká Berka.

Tichý chod elektromotoru dělá z Advento Maxi vhodný stroj ke zvířatům a do stájí. Přínosem pro životní prostřední je jeho nulová uhlíková stopa v rámci provozu stroje. Tříkolka se dodává s originální nabíječkou a pro její nabití stačí obyčejná zásuvka s 230 V. Doba nabíjení se pohybuje mezi čtyřmi až osmi hodinami v závislosti na tom, jak moc je baterie vybitá. Pokud dáte stroj po skončení práce nabíjet, ráno bude tříkolka připravená okamžitě podávat plný výkon. Stav baterie i nabití zjistíte snadno na displeji.

„Průměrná spotřeba tříkolky je 15 Wh na 1 km, průměrná cena 1 kWh v roce 2022 činila 8,02 koruny, podotýkám nezastropovaná. Tedy náklady na 100 km jsou 12,03 koruny. Ve srovnání s náklady na provoz benzínových a naftových motorů je náš stroj nepopsatelně výhodnější,“ vypočítává Berka.

Další modely

Maximální rychlost stroje je 28 km/h. K dispozici je jedna rychlost vpřed a jedna vzad. Advento Maxi má dále redukcí rychlosti s možností zařadit vysoký nebo nízký stupeň podle potřeby. Nosnost včetně řidiče je 400 kg. S délkou 2,62 m a šířkou 0,96 m se jedná o malého, lehkého a vysoce výkonného pomocníka, který se vejde hravě mezi řádky vinné révy, ovocných stromů a podobná místa.

Vnitřní velikost nákladní korby je 1,13 x 0,83 m. Bočnice a zadní čelo jsou plně sklopitelné. Na přání je možné tříkolku osadit odnímatelnými bočnicemi. Advento Maxi tak poskytuje dostatečnou plochu na převoz různého materiálu, nářadí, popřípadě i osob.

Jedná se o jednomístný stroj. Zadní náprava i přední kolo jsou vybavené bubnovými brzdami, k dispozici je i ruční brzda. Řídítka jsou osazena nastavitelnými zpětnými zrcátky a tříkolka má také přední a zadní osvětlení, přičemž přední je LED. Pod sedadlem obsluhy se nachází úložný prostor. Díky terénním pneu si Advento Maxi hravě poradí i s nezpevněným podložím. K dispozici jsou dvě barevné varianty, zelená a černá. Na přání je možné přihlásit stroj na SPZ.

Tříkolky nabízí česká společnost Energy Adventure s. r. o. prostřednictvím své obchodní sítě. Advento Maxi je zástupce kategorie pracovních strojů, kam kromě jiného patří ještě menší modely Advento, elektrický skútr 4GO a elektrické vozíky BUSY BEE. Další kategorií jsou volnočasové stroje, mezi něž se řadí například dětské e-motorky PUSH.

Energy Adventure s. r. o., foto archiv firmy

(Podrobnosti v Komunální technice 3/2023)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down