23.04.2021 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Elektrická vozidla pro každé odvětví

Renault Trucks pokračuje v investicích do elektromobility. Od roku 2023 nabídne v každém segmentu plně elektrická vozidla. Výrobce založil organizaci zaměřenou na elektromobilitu pro podporu vývoje a nabídky kompletní řady automobilů.

S cílem přispět k plnění Pařížské dohody o omezení globálního oteplování se společnost zabývá elektrifikací modelových řad tak, aby do třiceti let byly její nákladní vozy uhlíkově neutrální. K dosažení transformace bude mít zásadní význam elektrická energie a vodíkové palivové články.

Pro každé nasazení

Renault Trucks zahájil sériovou výrobu druhé generace elektromobilů loni v březnu. Modely D Z.E., D Wide Z.E. a Master Z.E. zahrnují kompletní řadu od 3,1 do 26 t a splňují požadavky pro distribuci zboží nebo svoz odpadu.

Cílem je rozšířit řadu elektromobilů pro všechna použití. Výrobce připravuje od roku 2023 prodej elektrického tahače Z.E. Ve stejné době bude uvedený na trh 100% elektrický model stavební řady pro města. Ve druhé polovině tohoto desetiletí Renault Trucks plánuje nabízet řadu elektromobilů poháněných vodíkovými palivovými články pro dálkovou přepravu a náročné aktivity.

Podpora výzkumu a vývoje

„Elektromobilita je pilířem naší strategie. Zde usilujeme o vedoucí postavení. Chceme v roce 2030 dosáhnout 35% objemu prodaných elektrických vozů. Do roku 2040 budou všechny naše řady bez fosilních paliv,“ oznámil prezident Renault Trucks Bruno Blin. Ve výzkumu a vývoji hodlá výrobce čelit technologickým výzvám formou strategických partnerství a synergie v rámci skupiny Volvo, jejíž je součástí.

Aby získali dopravci co nejlepší řešení v elektromobilitě, bude Renault Trucks těžit z aktivit nové organizace pro vývoj v rámci Volvo Group, zaměřené na vozy střední řady, což je klíčový segment pro zavádění elektromobility u nákladních vozů. Využívat se bude partnerství s Volvo Energy, novým subjektem skupiny, který se věnuje dodávkám, recyklaci a nabíjení baterií. Při jejich vývoji speciálně pro použití u těžkých nákladních vozidel se uplatní strategická aliance Volvo Group a Samsung SDI.

Pro podporu udržitelné transformace bude sloužit nové výzkumné a vývojové centrum X-Tech Arena v Lyonu. Výstavba s investicí 33 milionů EUR bude hotová začátkem roku 2023.*

(Podrobnosti v Komunální technice 4/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down