05.09.2013 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Efektivní údržba travnatých ploch

V současné době je stále více aktuálním tématem ekonomika sečení. Otázkou je, jak jinak sekat,či kudy vede cesta k efektivnější údržbě zeleně na veřejném prostranství.

Proti zavedené praxi je jednou z cest oprostit se při běžném sečení od sběru, odvozu a uskladnění zelené hmoty, čímž lze ušetřit významnou část nákladů. Současně, díky mulčování, se živiny vracejí zpět do půdy. Při správně zvolené frekvenci a technologii sečení v dlouhodobějším horizontu dojde nejenom k úsporám, ale zlepší se i kvalita trávníku.

Základem je výkon

Předpokladem pro kvalitní sečení a mulčování je výkonný a úsporný motor, který má dostatek energie pro zpracování a rozmělnění travní hmoty. Dále již záleží na uzpůsobení žací jednotky, např. mulčovací sady, pro tuto technologii sečení.

Příklady táhnou

Pro inspiraci se podívejme k některým našim sousedům. Například v Holandsku se technologií bez sběru ošetřuje přes 90 % travnatých ploch, ve Skandinávii 75 %, v Německu 65 %, což je k zamyšlení.

Originál je jen jeden

Shibaura je tradiční špičkový a dynamický japonský výrobce zahradní techniky, profesionálních traktorů do výkonu 60 k, motorů a zahradních sekaček nejvyšší kvality.
Sekačky Shibaura řady CM s čelní žací jednotkou, pohonem 4 x 4 a jednoduchou obsluhou jsou osvědčenou klasikou při údržbě rozličných typů travnatých ploch.
Shibaura CM 214 a CM 314 / 374 s čelní žací jednotkou 122 a 150 cm tvoří základ pro všestranné využití v komunálních službách, při sečení rozlehlých zahrad, luk i sportovních trávníků, a to i ve velmi svažitém terénu.
Dostatečný výkon 21 až 37 k (DIN), jednoduchá a intuitivní obsluha, obratnost a legendární spolehlivost činí ze sekaček Shibaura univerzálního pomocníka.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down