23.02.2018 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Efektivní řešení do těžkých podmínek

Žací technika Gianni Ferrari řady Turbo se za posledních deset let propracovala na čelní místo v kategorii výkonných strojů se sběrem posečené trávy. Díky kombinaci svých vlastností se stala základním pilířem, o který se opírají profesionálové.

Jako vrcholový model této úspěšné řady a současně poslední novinka byl představen stroj Turbo 4 Fifty, který si díky rezervě výkonu a pohonu všech čtyř kol užívá práci i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Jádrem úspěchu je způsob, jakým je tráva sečena. V patentovaném kosicím ústrojí se nacházejí hned čtyři páry nožů. V každém páru jsou nože uchyceny nad sebou. Toto řešení se zasazuje o rozsekání trávy na krátké částice, což je pro další pohyb hmoty v soustavě velmi důležité.

 

Dalším a neméně důležitým specifikem je rotace nožů směrem od otvoru pro sběr. Tedy naopak, než by se zdálo logické. Dochází tím k rovnoměrnému rozložení pokosené hmoty v ústrojí, a tím i snadnějšímu průchodu výstupním otvorem, než je tomu v případě opačné rotace u klasického řešení.

Standardní žací ústrojí řady Turbo o šíři 150 cm si kromě sečení trávy poradí i se sběrem listí. Nově je pak možné model Turbo 4 Fifty také dovybavit žacím ústrojím se sběrem o šířce záběru 170 cm. Stroje lze dále kombinovat s různým příslušenstvím, jako je například: 

  • žací ústrojí bez sběru se zadním odhozem a s možností mulčování (pracovní záběr 165 cm),
  • robustní cepové ústrojí (pracovní záběr 150 cm),
  • prořezávač trávníků – vertikutátor (pracovní záběr 100 cm),
  • rotační zametací kartáče se sběrem do zásobníku s možností vzduchového filtru a zvlhčovacím zařízením,
  • vakuová hadice o délce 5 m, která vysává odpad do standardního zásobníku,
  • sekačky řady Gianni Ferrari lze spolehlivě nasadit i pro zimní údržbu. Žací ústrojí je možné vyměnit za sněhovou frézu, rotační kartáč nebo hydraulickou radlici,
  • pro ochranu obsluhy před nepříznivým počasím je možné stroje vybavit kabinou.*

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2018)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down