09.06.2015 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Efektivní a ekologické zpracování biomasy

(JiT) - Rakouská společnost Komptech, jeden z dominantních evropských a světových dodavatelů technologií pro přípravu a využití tzv. odpadní biomasy a komunálního odpadu, uspořádala ve dnech 27. a 28. května ve své německé pobočce v Oelde prezentační akci pod názvem Green efficiency® days. Akci navštívili i zástupci zhruba desítky firem a organizací, které se v ČR zabývají zpracováním bioodpadů a využitím biomasy. Návštěvu zorganizovala společnost SOME Jindřichův Hradec, s. r. o., náš významný prodejce zemědělské, lesní a komunální techniky.

Program prezentační akce měl tři části. V dopoledních hodinách manažeři z Německa, Česka, Polska a dalších zemí vyslechli přednášky Michaela Schneidera a Thomase Raussena z německých výzkumných institucí na téma současného stavu a perspektivy využití odpadní biomasy pro kompostování a výrobu energie. Filip Daniels z německé pobočky Komptech Vertriebsgesellschaft mbH pak účastníky informoval o technice pro mechanické zpracování biomasy, kterou Komptech nabízí v rámci firemního inovačního programu Green efficiency® (Zelená efektivita). Pobočka v Oelde totiž stroje nejen vyrábí, ale organizuje i jejich prodej v Německu a dalších zemích Evropy. Po přednáškách následovala prohlídka výrobního závodu (viz foto). Odpoledne proběhly v přilehlém areálu provozní ukázky techniky pro mechanické zpracování biomasy a různých odpadů. Byly předvedeny tyto stroje a jejich sestavy:

- Axtor 6010 – rychloběžný univerzální drtič pro zelený i dřevní odpad (může být využit i pro štěpkování).

- Crambo 5200 direct – pomaloběžný drtič pro zelený odpad a dřevo.

- Terminator 5000S – výkonný pomaloběžný drtič dřeva a různých odpadů.

- Multistar S3 – základní model hvězdicového třídiče biomasy, kompostu, dřevní hmoty a odpadů (světová novinka)

- Multistar L3 – další model z řady výkonných hvězdicových třídičů

- Hurrifex – třídič pročištění biomasy, dřeva apod., separuje těžkou frakci (kamení, sklo apod.) a lehkou frakci (papír apod.).

- Cribus – bubnový třídič pro třídění kompostu, biomasy, zeminy, štěrku a podobně.

Všechny třídiče mají hybridní pohon (elektřina a diesel).

Předvedené stroje vyhovují inovačnímu programu firmy Komptech s názvem Green efficiency® – mají velmi úsporný provoz a díky nízké produkci emisí významně šetří životní prostředí.

Informace o prezentační akci najdete i na facebooku nebo webových stránkách společnosti SOME Jindřichův Hradec s. r. o.*

(Podrobnější článek vyšel v Komunální technice č. 7/2015.)

Obrázky (zleva):

Výrobní hala

Axtor 6010

Crambo 5200 direct

Terminator 5000S

Multistar S3

Multistar L3

Hurrifex

Cribus

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down