05.04.2020 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dvoudenní program kvalitně připravené akce zredukoval koronavir

Tak jako každé jaro uspořádala i letos společnost Agrometall v polovině března ve svém areálu v Heřmanově Městci tradiční jarní dny otevřených dveří. V rámci programu oblíbené akce se i letos prezentovala komunální, zahradní a zemědělská technika jak z produkce pořádající firmy, tak dalších renomovaných značek. Do původních plánů bohužel zasáhla virová pandemie, která právě v době konání nekompromisně překročila hranice České republiky. Dny otevřených dveří se proto letos konaly pouze jeden den, namísto původně plánovaných dvou.

K naší návštěvě jsme naštěstí zvolili první nabízený termín, který, jak se ukázalo, byl nakonec pro letošek tím jediným možným. Firmu Agrometall zasáhla virová pandemie v době, kdy se úspěšně vypořádala s loňskou personální krizí spojenou s nedostatkem kvalitních pracovníků v řemeslnických profesích a v areálu přistoupila k velkým investicím potřebným k výstavbě zbrusu nové opravárenské haly.

 

Výrobu již stíhají v termínech  

Před dvěma lety oslavila společnost Agrometall 25 let od svého založení a téměř od počátku své činnosti se kromě obchodu a servisu věnuje především výrobě zametačů, sněhových radlic, sypačů a sněhových fréz. Za tu dobu již zaznamenala řadu úspěchů doma i v zahraničí.

„Úspěšný obchod a prosazení se mezi širokou konkurencí začíná u stoprocentně zajištěné výroby s vysokou kvalitou finálních produktů a dodržováním dodacích lhůt. V loňském roce jsme nestíhali včas pokrývat poptávku, i když se nám podařilo vyrobit rekordní počet strojů, jejichž součet se blížil k devíti stovkám. Neustále nám chyběl dostatek zkušených svářečů, zámečníků, obráběčů kovů a dalších řemeslníků. Tuto krizi se nám i díky využití zahraničních dělníků podařilo úspěšně překonat. Musím zdůraznit, že o práci se začali hlásit i tuzemští řemeslníci a momentálně máme stav naplněný podle našich potřeb,“ popisuje nynější zajištění výroby jednatel společnosti Petr Bohuněk.

Aby firma v loňském roce dodržela závazné dodací lhůty, musela využít i spolupráci s dalšími subjekty. „Spolupracovali jsme s pěti kooperačními partnery, jenom tak bylo možné pokrýt zájem o naše nové stroje. Z ekonomického hlediska není ovšem takovéto řešení optimální. Navíc jsme se dostávali do situací, kdy jsme finální dodávky mohli pouze obtížně ovlivňovat. I vzhledem k průběhu velice mírné zimy a určitému poklesu zájmu o pracovní agregáty vhodné k zimní údržbě komunikací již žádné prodlevy nemáme. Čas ovšem teprve ukáže, protože například hydraulické prvky i další komponenty dovážíme od italských výrobců. Koronavirová pandemie tedy v nejbližších týdnech a měsících s dodacími termíny bezesporu zahýbá, což by mohlo mít ekonomické následky,“ uvažuje Petr Bohuněk.*

Více v časopisu Komunální technika 4/2020.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down