03.05.2016 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Když je dvojnásobný starosta v obraze

Se starostou Rejštejna Horstem Hasenöhrlem (na snímku) jsme se dali do řeči již zhruba před sedmi lety na jedné předváděcí akci komunální techniky. Prozradil nám, že navštěvuje různé dodavatele a poohlíží se po novém traktoru, který ve městě urgentně potřebují. Předali jsme si kontakty s tím, že se zase „někdy“ uvidíme.

To někdy nastalo koncem letošního dubna. Uzrál čas se zeptat, zda již nový stroj v Rejštejně mají, a pokud ano, jak a k čemu slouží.

Ač by se to podle počtu obyvatel, jichž zde žije přibližně 250, nemuselo zdát, je Rejštejn ležící v Plzeňském kraji (okres Klatovy) na samotné hranici Národního parku Šumava skutečně městem, a to dokonce čtvrtým nejmenším v České republice.

Důvěra v tradiční značku

Protože stará technika nejen pro zimní údržbu již dosluhovala, bylo nutno se poohlédnout po náhradě. Jako řešení pro zajištění sjízdnosti zdejších komunikací si pořídili v Rejštejně v roce 2010 nosič nářadí – traktor Zetor Proxima 75 v „balíčku“ s bohatým příslušenstvím nejen pro zimní nasazení. Řadí se k němu zadní hydraulicky přetáčecí (v úhlu zhruba 30°) radlice Kobit TRN 300 s maximální šířkou záběru tři metry. Podle starosty je toto řešení v místních podmínkách o mnoho lepší než čelní agregace. Nezbytnými doplňky jsou dále čelní nakladač TracLift TL 220 SLI a nesený hydraulicky poháněný válečkový sypač Agrometall VS 1800 se šířkou posypu 1,8 m. Celoročně využívaný je návěs Pronar T 654/1 o nosnosti 3500 kg. Celou sestavu doplnila v roce 2012 traktorová cisterna Meprozet PN 40/2 o objemu 4000 l.*

Celý článek najdete v červnovém vydání Komunální techniky, v němž také prozradíme, proč je Horst Hasenöhrl dvojnásobným starostou. Napoví snímek vpravo

 

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down