19.12.2019 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dveře dokořán k významným oslavám

Společnost NorWit, s. r. o., s výhradním zastoupením na prodej a servis ručně vedených strojů Bomag v ČR, uspořádala v září u příležitosti svého 25. výročí založení pro své zákazníky a partnery na pobočkách v Pískové Lhotě a v Pustiměři dny otevřených dveří.

Hosté si prohlédli téměř kompletní portfolio firmy a seznámili se s konceptem poprodejních a servisních služeb. Nechyběly doprovodné aktivity jako závody RC modelů nebo vyhlídkové lety. Firma NorWit, která vyrostla v 90. letech minulého století doslova z garáže, nadále expanduje a zavádí řadu inovací, zejména ve službách.

Pouhá kvalita nestačí

Všichni zákazníci, oslovení během dnů otevřených dveří, se shodli na jednom: NorWit má propracovaný systém služeb, které šetří čas i náklady. Společnost například zavedla pravidelný kyvadlový svoz techniky do servisu. Díky vlastnímu evidenčnímu systému strojů pomocí QR kódů nabízí efektivní logistiku při servisu a dodávkách náhradních dílů či celků a také automatickou kontrolu záruk a servisních intervalů.

NorWit průběžně investuje do svého dalšího rozvoje včetně zavádění dalších systémových řešení. Nyní například otevřel v pobočce v Pískové Lhotě nový showroom půjčovny strojů.

„Devadesátky“ přály

Zakladatel společnosti, Čestmír Rakušan, začal v roce 1991 s podnikáním jako fyzická osoba. Byznys stál zpočátku na dvou pilířích. Prvním byl prodej a servis strojů pracujících s diamantovými nástroji, druhý se týkal stacionárních kompresorů pro průmyslovou výrobu.

Oba segmenty se vzájemně doplňovaly. Zatímco diamantové nástroje byly sezónní záležitostí, kompresory se prodávaly celý rok. Tehdejší typická živelnost se samozřejmě promítla i do podnikání. Jak vzpomíná Čestmír Rakušan, trh byl hladový a tak se stávalo, že stroje dovážené ze zahraničí mnohdy ani nestačily dorazit do sídla firmy a prodaly se hned po cestě od hranic.

NorWit dnes

V roce 1994 byla veškerá činnost se všemi zaměstnanci převedena na společnost s ručením omezeným a vznikl NorWit. Název je odvozen od zahraničních partnerů – firmy Norton (řezací a brousící technika) a firmy Mannesmann Demag Wittig (kompresory pro průmysl). Reinvestice zisků do chodu firmy umožnila její plynulý rozvoj.

Nyní má NorWit dvě pobočky (Písková Lhota, Pustiměř), zaměstnává 39 lidí a jádro podnikání je prodej, servis a pronájem stavební mechanizace. Kromě ručně vedené hutnicí techniky Bomag jsou to například japonská minirypadla Airman, minidampry C&F, stroje a diamantové nástroje pro řezání asfaltu, betonu a dalších materiálů, elektrocentrály, osvětlovací technika, frézy a pneumatické nářadí.*

(Podrobnosti v Komunální technice 12/2019)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down