25.07.2018 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dvě významná výročí a nový jednatel

Společnost Andreas Stihl má za sebou velmi úspěšný rok 2017, v němž oslavila devadesát let. Pro zákazníky na českém trhu si připravila několik novinek, které prezentovala na tiskové konferenci, kde se představil nový jednatel českého zastoupení společnosti Jiří Rumplík (vlevo), který do funkce nastoupil 1. ledna 2018.

Stihl má kromě sedmi výrobních závodů v Německu také výrobny v USA, Švýcarsku, Brazílii, Číně a Rakousku. V současnosti stojí v čele společnosti vnuk zakladatele dr. Nicolas Stihl a firma si zakládá na rodinném charakteru, není emitentem veřejně obchodovatelných akcií. V roce 2016 zaměstnávala společnost Stihl řádově 15 tisíc zaměstnanců po celém světě a její obrat se pohyboval kolem 3,5 miliardy eur.

Čtvrt století v ČR

Tuzemská dceřiná společnost Andreas Stihl, s. r. o., letos slaví pětadvacet let od svého založení. Distribuuje produkty Stihl a Viking jako výhradní dodavatel pro Českou republiku pomocí maloobchodních prodejců, nespolupracuje s velkými distributory. V českém zastoupení pracuje 24 zaměstnanců. Firmě se podařilo vybudovat síť 160 specializovaných prodejen.

„Mezi hlavní vize společnosti patří rozšiřování sortimentu, neustálý růst koncových zákazníků, poskytnutí kvalitní péče a hledání nových distribučních kanálů. Cílem je, aby produkty Stihl byly zákazníkům dostupnější. Nechceme přitom polevovat z požadavků na kvalitu a servis,“ zdůraznil nový ředitel českého zastoupení.

Novinkou je vstup značky do světa e-shopu, který má na starosti Ing. Matěj Rašovský, specialista on-line marketingu společnosti. Pod značkou SOP (Stihl on-line partner) budou mít smluvní autorizovaní dealeři přístup k e-shopu. Některé produkty budou však nadále dostupné pouze prostřednictvím osobního prodeje, a to z důvodu bezpečnosti (nutnosti zaškolení v místě prodeje autorizovaným prodejcem).*

(Podrobnosti v Komunální technice 7/2018)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down