07.06.2013 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dvě premiéry jedné značky

Do České republiky konečně dorazilo ve druhé polovině dubna jaro a všude měli napilno s úklidem. V městysu Stařeč na Třebíčsku si pro tyto účely pořídili nového pomocníka.

Je jím zametací vůz AUSA B 200 H dodaný společností Agro Trnava (u Třebíče), od loňského května výhradního zástupce této techniky pro Českou republiku (viz KT 8/2012).
Ve standardní výbavě vozu poháněného motorem VW TDI Euro 5 (100 k) jsou dva zametací kartáče s možností agregace třetího. Maximální zametací šířka je 2,83 m, průjezdné minimum činí 1,3 m. Zásobník na smetky má objem 2 m3.
Rozměry vozu jsou 380 x 130 x 200 cm (d x š x v). Maximální celková hmotnost stroje se zametací nástavbou činí 4500 kg. Komfortně vybavená je kabina s klimatizací, dvěma plnohodnotnými sedačkami a kamerovým systémem pro couvání či monitoringem sací štěrbiny. Kromě příslušenství pro zametání lze využít například třístranný sklápěč, vysavač na listí, radlici, sypač a další nářadí.
Podle Milana Rigó, jednatele Agro Trnava, první prodaný stroj tohoto typu v ČR nezůstane dlouho sám. Již teď má na stole objednávky na dalších sedm kusů těchto zametacích vozů.

Popisek: Vozidlo AUSA B 200 H bylo oceněno na dubnových brněnských stavebních a komunálních veletrzích zlatou medailí IBF 2013 v kategorii Ostatní. Vlevo exportní manažer AUSA Virgil Craciun, vedle Milan Rigó, jednatel Agro Trnava

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down