30.04.2018 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dvě nové řady traktorů Zetor

Český výrobce zemědělských strojů ZETOR TRACTORS, a. s., představil na konci loňského roku dvě nové řady traktorů – Utilix a Hortus. Celkem čtyři nové stroje ve výkonnostním segmentu od 40 do 70 koní rozšířily nabídku značky Zetor. K evropským zákazníkům se dostanou na začátku letošního května.

Novinky se vyznačují zejména obratnostní a univerzálností. Najdou široké uplatnění při lehkých zemědělských a zemních pracích, u hobby farmářů, v zahradnictvích, sadech a parcích, ale také v komunálních službách. Hodí se zejména pro práci s čelními nakladači. I proto Zetor společně s traktory rozšířil nabídku čelních nakladačů Zetor System o řadu ZC vhodnou pro traktory Utilix.

„V posledních letech jsme byli svědky rozvoje traktorů s výkony pod 80 koní. Rozšiřujeme proto nabídku právě o stroje uplatnitelné ve třídě, které dominují zejména komunální práce. Kladli jsme důraz na to, aby nové traktory přinesly uživatelům benefity, na které jsou u traktorů Zetoru zvyklí, tedy nízké provozní náklady, ideální kombinaci síly, výkonu a odolnosti, a navíc také širokou uplatnitelnost,“ říká Lukáš Krejčíř, ředitel finančního úseku ZETOR TRACTORS a. s.*

Utilix

Srdcem modelové řady traktorů Utilix je čtyčválcový motor, nabízený ve výkonech 43 k (Utilix HT 45) a 49 k (HT 55). Motory splňují emisní normu Stage IIIA. Hydrostatická převodovka se třemi rozsahy je obsluhou jednoduše ovládaná pomocí dvou plynových a jednoho brzdového pedálu. Maximální rychlost traktorů je 30 km/h. Systém mokrých brzd dělá z nového stroje bezpečný pracovní nástroj, který odpovídá nejnovějším bezpečnostním normám. Hydrostatické řízení a hydrauliku (vnitřní i vnější okruhy) obstarávají dvě čerpadla oleje o celkovém průtoku 52 l/min, respektive 56 l/min. Jde o dostatečnou kapacitu například pro práci s čelními nakladači a dalšími agregacemi. Základní výbavou stroje je klimatizace, která zvyšuje pohodlí operátora během dlouhých pracích v teplém počasí.

Hortus

Traktory Hortus jsou vybaveny čtyřválcovým motorem o výkonu 67 k s emisním řešením Stage IIIB. Využívají mechanickou převodovku s 24 rychlostmi vpřed a 24 rychlostmi vzad, model Hortus HS je vybaven tzv. PowerShuttlem, tedy reverzorem umožňujícím změnu směru jízdy i pod zatížením. Maximální rychlost traktorů je 40 km/h a stejně jako Utilix jsou i tyto stroje vybaveny systémem mokrých brzd. Dvě nezávislá čerpadla oleje zajišťují v hydraulických okruzích a okruzích pro řízení průtok o objemu 60 l/min. I tento traktor disponuje klimatizací.

S představením traktorů Utilix a Hortus značka Zetor rozšířila produktové portfolio na celkem šest modelových řad s výkony od 40 až do 170 koní. Více o novinkách a produktech značky Zetor najdete na www.zetor.cz.

ZETOR TRACTORS a. s.

(Podrobnosti v Komunální technice 4/2018)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Komentáře k článku

  1. no nevím jestli je na místě chlubit se traktorem který má na sobě nápis ZETOR, a to je všechno co je z Brna. Žádná zmínka o traktoru TYM

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down