14.08.2020 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dvanáct let v plném pracovním nasazení

V podhůří Českého lesa v okrese Domažlice se nachází město Bělá nad Radbuzou se svými 1700 obyvateli. Již od roku 2008 zde při péči o veřejnou zeleň výrazně pomáhá žací stroj Walker MT GHS 23H (T23).

Hned úvodem je třeba připomenout, že Walker z Bělé nad Radbuzou patří mezi první stroje této značky dodané do České republiky, ale do starobního důchodu se ještě zdaleka nechystá.

O komunální služby se ve městě se dvanácti částmi stará pět pracovníků technické čety městského úřadu. Kromě péče o zeleň a letní i zimní údržby komunikací a dalších prací běžných v technických službách zajišťují například provoz lesního hospodářství i dvou autobusů sloužících především k dopravě na školní a sportovní akce. Rozmanitých úkolů je tedy v průběhu roku více než dost a profesionální technika se k jejich zdárnému zvládnutí vždy hodí.

 

Na Walkera nedají v Bělé dopustit

„V roce 2008 jsme se rozhodli pro koupi nového žacího stroje a o jeho technických parametrech jsme měli poměrně jasnou představu. Chtěli jsme stroj s čelním sečením a aktivním sběrem posečené travní hmoty do koše, který by byl obratný a zvládal údržbu členitých ploch městské zeleně.  Je třeba říci, že tehdy v této kategorii nebyl příliš široký výběr. Rozhodli jsme se proto pro sekačku Walker, která splňovala naše požadavky a se svými rozměry a obratností plně vyhovovala nasazení ve městě. Kromě městské veřejné zeleně s Walkerem sečeme zhruba dvacetkrát ročně i fotbalové hřiště, takže každou sezónu stroj zvládne údržbu přibližně 60 hektarů travnatých ploch,“ říká úvodem starosta města Bělá nad Radbuzou Ing. Libor Plicka.

Na osvědčený stroj nedají v Bělé dopustit. „Před třemi roky prošel generálkou s výměnou žacího ústrojí, má odpracováno spoustu motohodin, ale do starého železa ještě zdaleka nepatří. Stále funguje, jak má. Pokud bychom časem uvažovali o koupi nové sekačky, Walker u nás určitě najde uplatnění i nadále,“ shrnuje Libor Plicka dosavadní dlouholeté zkušenosti s provozem stroje. Jeho slova podtrhuje i zájem z okolních obcí, z nichž některé si na základě pozitivních referencí pořídily obdobný žací stroj.

Více v časopisu Komunální technika 8/2020.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down