Dvanáct dnů na třech kolech

Stejně jako předloni a v roce loňském se i letos vydal obchodní zástupce společnosti I-Tec Czech, s. r. o., František Kubát na okružní cestu po hranicích České republiky. Cíl jeho v pořadí třetí mise byl prakticky shodný s těmi minulými – hodlal nasbírat nejen nové zážitky a snímky, ale především šlo o to ukázat funkčnost a praktičnost vozidel značky Piaggio.

Cestovatel odstartoval v Ostravě 2. srpna 2011, tentokrát s oranžovou tříkolkou Ape TM se speciálním designem pro tuto příležitost. Osobní věci si vezl tradičně v nerezové truhle na korbě. Českou republiku projel po obvodu za dvanáct dnů, během nichž spolykal úctyhodných 1911 km a navštívil 36 měst a obcí. Průměrná spotřeba benzínu činila 7,13 l/100 km, což při zátěži, kterou vezl, odpovídá standardům. František chtěl také vědět, jak je na tom technický stav vozu a po 800 kilometrech absolvoval technickou prohlídku s výsledkem: zcela v pořádku.

Počasí bylo převážně slunečné, což nemusí být vždy pozitivní. V úporných vedrech František cestoval s otevřeným oknem a přivodil si lehký zánět středního ucha. Až na tento malý minus vše probíhalo v pořádku a cestovatel se setkal s mnoha zajímavými lidmi; našli se i tací, kdo si popletli tříkolku Ape TM s Velorexem.

Na stránkách www.autopiaggio.cz vyhlásila firma I-Tec Czech před výjezdem soutěž o společný snímek dotovaný plastovým modelem stroje Ape. Jako jedinému se podařilo s Františkem a jeho tříkolkou vyfotografovat jednomu občanu z obce Údlice u Chomutova. Po návratu do Ostravy přišel do firmy I-Tec e-mail od jedné rodiny z Luhačovic, která tříkolku spatřila u zdejší přehrady, ale neměla u sebe fotoaparát. Za všímavost obdržela rovněž plastový model.

(red)

Celý článek je uveřejněn v čísle 11/11 časopisu Komunální technika.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *