25.07.2016 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dva uživatelé poskytli podobné kladné reference

Před třemi lety představila značka John Deere poprvé nový model žacího traktoru John Deere X950R s dieselovým motorem, hydrostatickým systémem pojezdu, opatřený zadním výhozem a sběrným košem s možností vyklápění do výšky. Na tuzemském trhu se první stroje objevily v roce 2014 a od té doby získaly na značné oblibě. Za dvěma jejich poměrně novými uživateli jsme se vypravili, abychom zaznamenali jejich čerstvé dojmy.

První zastávkou byla obec Měšice v okrese Praha-východ, kde pracuje nový žací traktor od letošního jara. Komunální služby zajišťuje v obci s 1700 obyvateli technická četa pod vedením Luboše Litery. „Pět stálých zaměstnanců se stará v obci o veřejné osvětlení, čistírnu odpadních vod včetně tlakové kanalizace, zajišťujeme úklid veřejných prostranství i další práce a samozřejmě pečujeme též o obecní zeleň. Travnatých ploch máme v Měšicích více než dost a obec si musí poradit i se zpracováním bioodpadu, proto jsme uvítali pořízení nové profesionální techniky, která nám práci nejen ulehčí, ale hlavně ji zrychlí,“ říká Luboš Litera.

Nový traktor má následovníky

V době naší návštěvy měl žací traktor John Deere X950R za sebou zhruba dva měsíce práce. „Ve výběrovém řízení se sešly nabídky tří uchazečů. Výběrová komise zvolila traktor John Deere a první zkušenosti říkají, že udělala dobře. Kvalita práce, pohodlí obsluhy a rychlost sečení jsou zřejmě největšími devizami zakoupeného stroje. A v případě potřeby není daleko ani servisní středisko dodavatele, kterým byla společnost STROM Praha. Přestože u nás traktor pracuje poměrně krátce, již se na něj byli podívat zájemci z okolních obcí a pokud vím, někteří vážně uvažují o jeho zakoupení a jiní tak již dokonce učinili,“ poznamenává Luboš Litera.

Rychlejší a čistší práce

V obci Poříčany v okrese Kolín zabezpečují komunální práce tři stálí pracovníci obecního úřadu, ke kterým přibývají někteří externisté zajišťující konkrétní přidělené práce. I zde se rozhodli letos investovat do nové žací techniky. „Pět let jsme k údržbě zelených obecních ploch, kterých rozhodně není málo, používali zahradní traktor, který již nestíhal. Poslední dobou probíhalo sečení systémem tři hodiny práce a další tři musela obsluha věnovat opravám a seřizování stroje, což bylo samozřejmě neúnosné. Proto jsme vypsali výběrové řízení a nakonec se rozhodli pro traktor John Deere X950R, ke kterému jsme kromě sečení pořídili i další pracovní adaptéry. Dříve jsme hodně ploch pouze mulčovali, s novým žacím traktorem sečeme se sběrem, což občané obce kladně hodnotí. Traktor má stálou obsluhu a již první dva měsíce jeho provozu ukázaly, že byl dobrou volbou. V permanenci je prakticky stále, jen v neděli se snažíme dodržovat pracovní klid,“ uvedl místostarosta obce Aleš Kadeřábek.*

Více v časopisu Komunální technika 7/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down