12.08.2016 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dva stroje zvládnou sečení v celém městě i okolí

Péči o veřejnou zeleň ve městě Znojmě a jeho přilehlých satelitních obcích zajišťuje středisko údržby veřejné zeleně příspěvkové organizace Městská zeleň Znojmo. Vloni na podzim získalo středisko nového pomocníka v podobě profesionálního žacího stroje Grillo FD 450. Po prvních nabytých dobrých zkušenostech přibyl do strojového parku začátkem letošního roku ještě jeden shodný model.

Oproti loňské sezóně, kdy v její druhé polovině nebylo vzhledem k dlouho trvajícímu suchu sečení prakticky potřeba, je ta letošní pro dva nové stroje opravdu velkým prubířským kamenem. Se sečením travnatých ploch se ve Znojmě začíná obvykle na přelomu března a dubna. V době naší návštěvy uprostřed léta byly v plném proudu již čtvrté seče a podle předpokladů se do konce sezónu uskuteční ještě minimálně dvě další. Tím ovšem využití nových sekaček neskončí. Na podzim budou pracovat při úklidu spadaného listí. Ostatně ta starší z nich si tuto činnost již vyzkoušela vloni na podzim a osvědčila se.

S novým žacím strojem je naprosto spokojena i jeho obsluha. Při sečení parkových ploch s výsadbou keřů a stromů oceňuje systém čelního sečení s možností precizního obsékání překážek, po kterém zůstává pouze minimum nedosečené trávy. Díky uzávěrce diferenciálu si obratný stroj se zadní řiditelnou nápravou poradí i v kopcovitém terénu a nepřekvapí ho ani ranní vlhký porost. Obsluha při práci sedí v odpružené sedačce, která je již nyní u modelu Grillo FD 450 ve standardu stejně jako vyklápění koše do výšky 1,7 metru (dříve 1,5 m). Funkce stroje jsou pohodlně a jednoduše nastavitelné tlačítky, vyhovuje i výhozový tunel, který se při odpovídající pracovní rychlosti a vhodně zvolené výšce strniště neucpává ani při práci ve vlhkém porostu. Při provozu a odpracovaných více než 300 motohodinách se obsluha zatím setkala pouze s běžnými menšími závadami, které s sebou každodenní nasazení stroje přináší.*

Více v časopisu Komunální technika 8/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down