26.10.2020 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Důležitý pomocník ve Vysočina Aréně

Vysoké nároky na traktory Zetor nejsou kladeny jen v zemědělském sektoru, ale i v komunálním. Důkazem je třeba provoz stroje Zetor Proxima 100 ve Vysočina Aréně, největším českém areálu pro biatlon, klasické běžecké lyžování a závody horských kol.

Už více než šest let zde vykonává různé činnosti od práce s čelním nakladačem přes sečení až po dennodenní odklízení sněhu. Zastane nejen důležité činnosti v běžné údržbě, ale neobejdou se bez něj ani přípravy světových pohárů.

Vysočina Aréna s možností celoročního sportovního vyžití leží na okraji Nového Města na Moravě, kde se lyžování těší dlouholeté tradici. V zimě se lze věnovat lyžování či biatlonu, v létě je možné vyzkoušet kolečkovou dráhu či střelnici. Areál znají i zemědělci díky tradiční akci Vysočina Zetor Show, kde letos padaly rekordy v počtu traktorů na jednom místě.

Každoročně se zde konají významné sportovní akce, jako jsou světový pohár v biatlonu, lyžování či horských kol vyžadující několikaměsíční náročné přípravy. K tomu je potřeba spolehlivá technika.

Rozmanité uplatnění

Vysočina Aréna využívá traktor Zetor Proxima 100 s čelním nakladačem Zetor Systém ZL46, teleskopický manipulátor a spoustu přídavného nářadí. „S Proximou v sezóně sečeme nejen celý areál, ale i veškerá okolní pole a louky. V zimě potom prohrnujeme sníh. Traktor se téměř nezastaví, je pro nás absolutně nenahraditelný,“ uvádí správce Vysočina Arény Tomáš Procházka.

Kromě údržby areálu závisí na traktoru i veškeré přípravy závodů. Aktuálně vrcholí přípravy na zimní sezonu. Ty zahrnují rozvoz dílů montovaných tribun, oplocení, buněk a dalšího vybavení stejně jako přípravu zasněžování.*

(Podrobnosti v Komunální technice 10/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down